Стало відомо, скільки ув'язнених на Буковині вирішили вступити до ЗСУ

Стало відомо, скільки ув'язнених на Буковині вирішили вступити до ЗСУ

У Чернівецькій області 123 людини, яких раніше засудили до ув'язнення, вирішили вступити до ЗСУ. З них придатними до служби визнали 95. Відтак їх умовно-достроково звільнять від покарання.

Про це у Суспільному повідомила речниця прокуратури області Наталія Соколовська.

Суд задовольнив клопотання щодо умовно-дострокового звільнення 64 засуджених від покарання, оскільки вони були готові служити в ЗСУ. Чоловіки вже відбули до військових частин.

Загалом станом на 30 травня в установах виконання покарань на території області перебувають 640 засуджених.

Засуджені долучаються до ЗСУ за контрактом

Ув'язнений, який готовий вступити на службу в ЗСУ, пише про це заяву. Спочатку він має пройти медичний огляд в установі, де відбуває покарання, – при цьому присутні представники ТЦК та військової частини, в якій засуджений планує служити. Опісля йому можуть видати направлення на ВЛК. Про це йдеться у відповіді Міністерства юстиції у відповідь на запит Суспільного.

Якщо людину визнають придатною до військової служби, а командир військової частини погоджується, аби засуджений проходив там службу, суд має ухвалити клопотання про умовно-дострокове звільнення людини від відбування покарання.

Ув'язнені підписують контракт із ЗСУ. Вони можуть обіймати посади рядового, сержантського, старшинського та офіцерського складу – це залежить від військового звання, за якими вони перебувають на військовому обліку.

Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: [email protected]

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

На початок