Стало відомо, коли на маршрутах приватних перевізників Чернівців запрацюють валідатори

Стало відомо, коли на маршрутах приватних перевізників Чернівців запрацюють валідатори

маршрутка чернівці
Автобус приватного перевізника у Чернівцях. Фото: Марія Ігнатюк/Суспільне Чернівці

До кінця червня на автобусних маршрутах приватних перевізників Чернівців встановлять валідатори для безготівкової оплати проїзду. Щонайменше один валідатор працюватиме у кожному автобусі.

Про це у коментарі Суспільному розповів заступник міського голови Ігор Крохмаль.

"Все залежить від швидкості монтажу та постачання валідаторів. Вони зараз заготовляються, й усі деталі замовлені. Тому плануємо, що на маршрутах приватних перевізників валідатори з'являться вже до кінця червня, а в перших числах липня розпочнуть роботу", – каже Крохмаль.

Скільки перевізників встановлять валідатори

Встановити валідатори погодили 13 приватних перевізників, про це раніше повідомили у міському департаменті транспорту у відповідь на запит Суспільного. Ще двоє досі не уклали договір на впровадження безготівкової оплати проїзду. Йдеться про підприємців Анатолія Вигнана, який обслуговує автобусні маршрути №14 та №24, а також Ярослава Галана, який відповідає за маршрут №41.

Якщо вони не погодяться встановити валідатори у транспорті, міськрада може розірвати з ними договори.

"Ми або розірвемо угоди, й ці маршрути стануть комунальними, або вони куплять і встановлять валідатори. Такі договірні умови [на обслуговування маршруту]", – каже Крохмаль.

Чому не всі перевізники уклали угоду

Приватні перевізники встановлюють валідатори за власні гроші. Виготовлення та встановлення одного вартує 46 тисяч гривень. Наприклад, перевізниця Павліна Храпчинська має 14 автобусів, які курсують на маршрутах: №10, №10А, №19 та №9А. Встановити у кожному автобусі по одному валідатору вартувало їй понад 600 тисяч гривень.

У коментарі Суспільному Ярослав Галан раніше розповів, що встановлювати валідатори на усі три автобуси на своєму маршруті для нього задорого, тому робити цього не планує.

"У мене немає таких грошей. Один валідатор я ще міркував покласти, але мені сказали, що треба три. Без обговорень. Є валідатори по 17 тисяч гривень, а вони хочуть взяти по 42 тисячі", – каже Галан.

Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: [email protected]

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

На початок