"Молодь найчастіше бере книги про психологію" — що читають чернівчани в обласній бібліотеці

"Молодь найчастіше бере книги про психологію" — що читають чернівчани в обласній бібліотеці

Бібліотека в Чернівцях
Книги в бібліотеці. Фото: Суспільне Чернівці

В обласній універсальній науковій бібліотеці імені Михайла Івасюка до трьох тисяч відвідувачів в місяць. Тут, у відділі абонемента, можна взяти книгу на прочитання додому. Про те, що найчастіше читають чернівчани, Суспільному розповіла заступниця директора обласної універсальної наукової бібліотеки імені Михайла Івасюка Олена Баннікова.

Що читає чернівецька молодь

За її словами, серед молоді сучасна українська література на першому місці. Найчастіше приходять за книгами Кідрука, Кокотюхи, Світлани Талан, Люко Дашвар. Також читають Андруховича, Горіха Зерня.

Серед світової літератури найбільший попит мають твори Стівена Кінга — більшість його книг в бібліотеці по два примірники. Серед чернівчан популярні такі іноземні письменники як:

  • Фредрік Бакман — "Ведмеже місто", "Тривожні люди";
  • Деніел Кіз — "Квіти для Елджернона", "П'ята Саллі";
  • Елізабет Гілберт — "Місто дівчат", "Походження всіх речей".
"Якщо говорити про найпопулярніші книги, то найчастіше беруть психологію. Дуже часто молоді люди приходять і запитують, чи є у нас. Часто запитували про книжку "Купи собі той довбаний букет". Нам довелося купити один примірник", — каже Олена.

"Молодь найчастіше бере книги про психологію" — що читають чернівчани в обласній бібліотеці
Книги в чернівецькій обласній універсальній науковій бібліотеці імені М. Івасюка. Фото: Чернівецька обласна рада

Що читають старші люди

Як каже Олена, старші люди останнім часом частіше беруть класичну українську літературу, щоб перечитати знову. Також популярними серед чернівчан є історичні романи.

"Вимушені переселенці почали цікавитися нашим краєм. Вони все частіше читають Кобилянську, цікавляться творами Марії Матіос — вона популярна у нас і серед місцевих", — розповідає Баннікова.

Як отримати книгу

Щоб отримати книгу, потрібно оформити абонемент в бібліотеці. Книгу потрібно повернути протягом місяця.

"Є люди, які приходять до нас щотижня, бо дуже швидко перечитують все. Є такі, що приходять з рюкзаком і беруть багато книг, проте ми можемо видати максимум п'ять книг на одні руки", — каже Баннікова.

Чи з'являтимуться нові книги

Минулого року за програмою фінансування від Українського інституту книги бібліотека закупила понад 400 нових примірників. Бібліотека отримала сучасні книги про війну, зокрема "Щоденники вдови" Оксани Дудар, "Довга комендантська година" Андрія Кокотюхи, "Люди стають думками" Руслана Борта, а також дитячу літературу.

Баннікова каже, що цього року нових книг отримувати не планують, оскільки невідомо, чи бібліотека отримає цьогоріч фінансування.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected]

На початок