Понад 600 нових підприємств – як на Буковині розвивають бізнес

Понад 600 нових підприємств – як на Буковині розвивають бізнес

Підприємство у Чернівецькій області
Підприємство у Чернівецькій області. Фото: Суспільне Чернівці

У Чернівецькій області зареєстрували понад 600 нових підприємств за перші чотири місяці цього року. Від початку повномасштабного вторгнення підприємств, які почали свою діяльність, на 28% більше, ніж тих, які припинили.

Про це йдеться у відповіді на інформаційний запит від Департаменту регіонального розвитку.

За їх даними, в області з'явилося 620 підприємств, з них 199 — юридичні підприємства та 421 — ФОПи. За останні три роки кількість підприємств на Буковині збільшилась на понад чотири тисячі.

В основному реєструють підприємства у сфері гуртової та роздрібної торгівлі, сільського господарства та промисловості.

За перший квартал цього року буковинські підприємці сплатили майже два мільярди гривень податку. Це на понад 200 мільйонів гривень більше, ніж у такий період минулого року.

Що впливає на розвиток бізнесу на Буковині

У Департаменті регіонального розвитку кажуть, що розвитку бізнесу сприяло те, що Буковина залишається одним із найбезпечніших регіонів. Це сприяло релокації підприємств з інших областей. Зараз на території області є понад 70 релокованих підприємств.

Серед інших чинників, які впливають на розвиток підприємництва в області:

  • вигідне прикордонне положення — межування з Молодою та Румунією;
  • три міжнародні пункти пропуску — це дозволяє швидко транспортувати товар за кордон;
  • європейська колія від кордону до селища Глибока — надає кращі можливості для експорту.

Які заходи підтримки бізнесу на Буковині

  • Програма "Власна справа" проєкту "єРобота" — створена у 2022 році для підтримки мікро- та малого бізнесу. За програмою підприємці можуть отримати гранти до 250 тисяч гривень, щоб створити чи розширити власний бізнес. Минулого року таким мікрогрантом скористалися понад 300 буковинців. Це дозволило створити 740 нових робочих місць.
  • "Грант для ветеранів та членів їх сімей" — за цією грантовою програмою на розвиток бізнесу ветеранам та членам їхніх сімей можуть надати від 250 тисяч гривень до 1 мільйона гривень на створення бізнесу. Минулого року таким грантом скористалися десять буковинців.
  • У квітні цього року у Чернівцях відкрили регіональний офіс для підтримки бізнесу за програмою "Зроблено в Україні". В рамках цієї програми на розвиток бізнесу на Буковині передбачено 800 мільйонів гривень. За квітень до центру звернулось приблизно 30 буковинців, які отримали консультації щодо створення власного бізнесу.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected]

На початок