Зросла на майже 120 млн грн: якою є заборгованість "Чернівцітеплокомуненерго" за газ

Зросла на майже 120 млн грн: якою є заборгованість "Чернівцітеплокомуненерго" за газ

Працівник "Чернівцітеплокомуненерго"
Працівник "Чернівцітеплокомуненерго". Працівник Чернівцітеплокомуненерго. Фото: Суспільне Чернівці

"Чернівцітеплокомуненерго" боргує понад 470 мільйонів гривень за газ – це на майже 120 мільйонів гривень більше, ніж торік. Борг виник через різницю в тарифах, яку мала б оплатити держава. Крім цього, понад 104 мільйони гривень за послугу теплопостачання підприємству заборгували споживачі.

Про це на пресконференції 22 квітня повідомив директор “Чернівцітеплокомуненерго” Олександр Корчунов.

Торік сума боргу підприємства за газ становила понад 352 мільйони гривень. За рік сума зросла до понад 470 мільйонів.

Борг виник через економічно необґрунтований тариф й тому, що у 2022 році держава заборонила підіймати вартість послуги – водночас мала б гарантувати теплокомуненерго відшкодування різниці. Наразі держава мала б компенсувати підприємству майже 480 мільйонів гривень.

"Якщо держава профінансує цю різницю, то ми з цієї суми повністю розраховуємось за розподіл природного газу з "Чернівцігаз" і за постачання з "Нафтогаз Україна". Тоді у нас заборгованості не буде", — каже Корчунов.

Зараз 65% грошей, які отримує теплокомуненерго, автоматично спрямовують на рахунки "Нафтогазу". За решту 35% підприємство сплачує за розподіл газу, податки, зарплати працівникам та готується до наступного опалювального сезону.

Ще майже 3 мільйони гривень підприємство боргує за електрику. Корчунов каже, планують звертатися до міськради, щоб отримати гроші на покриття боргів та підготовку до опалювального сезону.

Скільки боргує населення підприємству

За словами Корчунова, цьогоріч чернівчани заборгували підприємству понад 104 мільйони гривень. Щоб повернути гроші, реструктуризують борги та подають на споживачів до суду. Зокрема, від початку року до суду передали 800 справ щодо стягнення заборгованості.

Ми укладаємо договори про розтермінування боргу, йдемо на поступки мешканцям, тобто індивідуальний підхід до кожного. Хотілось, аби споживачі вчасно сплачували борги. Від цього буде залежати якісна підготовка до наступного опалювального сезону, — каже Корчунов.

Раніше в ефірі Українського радіо. Чернівці Корчунов розповів, що приблизно 80-85% чернівчан сплачують за тепло. Водночас інші споживачі боргують за тепло від 1000 до 50 000 гривень.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected].

На початок