Як ветеранам знайти роботу на Буковині та скількох працевлаштували

Як ветеранам знайти роботу на Буковині та скількох працевлаштували

У Чернівецькій області від початку року щодо працевлаштування до центру зайнятості звернулись понад 250 учасників бойових дій. Для 13 демобілізованих знайшли роботу, зокрема у деревообробній сфері.

Суспільне Чернівці поспілкувалось з завідувачкою з інформаційної роботи обласного центру зайнятості Наталією Гаврадою про те, яку роботу знаходять для ветеранів та які можливості є.

Вакансії, де можуть працевлаштувати демобілізованих військових, можна знайти на сайті обласного центру зайнятості.

Навчання або перенавчання для ветеранів

Якщо немає вакансії, яка б відповідала запиту демобілізованого, то у центрі пропонують професійне навчання, перенавчання або навчання для підвищення кваліфікації. Таке навчання безкоштовне. У восьми центрах профтехосвіти Державної служби зайнятості навчають за 95 робітничими спеціальностями та 365 освітніми програмами. Повний перелік можна побачити тут.

"Професійне навчання повністю безкоштовне. Оплачується також проживання та доїзд за потреби до місця навчання", — каже Наталія Гаврада.

Ваучери на навчання

Також ветерани війни можуть отримати ваучер на навчання за однією із 124 професій в ІТ-галузі, будівельній індустрії, сфері транспорту, освіти, медицини тощо, вартість якого – понад 30 тисяч гривень. За ваучер на таку суму платити не потрібно, втім якщо сума ваучера перевищить цю, то демобілізований військовий має сплатити її самостійно. Таким чином у 2023 році ваучери отримали троє учасників бойових дій та одна людина, звільнена зі служби.

"Ваучер дається людині одноразово. Вона обирає навчальний заклад, де хоче навчатись. Це не обов'язково для безробітних".

Гранти для ветеранів

У межах проєкту "єРобота" діє програма "Грант для ветеранів та членів їхніх сімей". Таким чином держава надає від 250 тисяч до 1 мільйона гривень для започаткування або масштабування бізнесу. Впродовж цього та минулого року 14 учасників програми отримали позитивні рішення.

Основною умовою є створення нових робочих місць. До 500 тисяч гривень фінансуються за гроші гранту. Гранти від 500 тисяч до 1 мільйона гривень надаються за умови співфінансування. Таким чином 70% вартості проєкту фінансуються за рахунок гранту, а не менше 30% — за рахунок грошей отримувача гранту.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected].

На початок