"Проголосували одноголосно". У селі на Буковині ще одна громада перейшла до ПЦУ

"Проголосували одноголосно". У селі на Буковині ще одна громада перейшла до ПЦУ

Голосування за перехід до ПЦУ в селі Чорногузи
Голосування релігійної громади за перехід з УПЦ МП до ПЦУ . Фото: Facebook/Марина Кисилиця

312 жителів села Чорногузи Чернівецької області 13 квітня проголосували за перехід до Православної церкви України. Опісля віряни взяли участь у молебні на подвір'ї церкви.

Про це в коментарі Суспільному сказав староста села Чорногузи Дмитро Томко.

За його словами, лічильна комісія зареєструвала на зборах 312 людей. Усі вони проголосували за перехід до ПЦУ. Збори відбувалися поблизу місцевого будинку культури.

Після зборів віряни взяли участь у молебні на території місцевого храму. Молебень провів священник із села Мілієве. У храмі зможуть проводити богослужіння представники ПЦУ, коли оформлять документи про зміну підлеглості.

"Проголосували одноголосно". У селі на Буковині ще одна релігійна громада перейшла до ПЦУ
Молебень на подвір'ї храму в Чорногузах. Фото: Facebook/Марина Кисилиця

Як релігійній громаді змінити підлеглість

  • Парафія має провести загальні збори. Рішення про перехід мають ухвалити не менш як дві третини від кількості членів релігійної громади.
  • Рішення мають засвідчити підписами.
  • Аби зареєструвати релігійну громаду, її члени повинні подати статут нової громади, копію рішення про її утворення, протокол загальних зборів з підписами. Також надати список не менше десяти засновників релігійної громади.
  • Має бути документ з правом власності чи користування приміщенням або письмова згода його власника, що він дозволяє громаді користуватися приміщенням.
  • Ці документи передають до місцевої адміністрації із заявою на ім'я голови ОВА.
  • Після переходу громади не втрачають прав на майно та культову споруду.
  • Частина громади, що виступила проти переходу, може зареєструвати власний статут та укласти договір про порядок користування культовою спорудою.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected].

На початок