У Чернівцях створили Департамент захисту прав дітей у "Місті добра": яку допомогу надаватимуть

У Чернівцях створили Департамент захисту прав дітей у "Місті добра": яку допомогу надаватимуть

Департамент захисту прав дітей у "Місті добра"
Підопічні центру "Місто добра". Facebook//Місто добра

У Чернівцях на базі благодійного фонду "Місто добра" створили новий департамент. У ньому займатимуться виключно проблемами дітей, які потрапили у складні життєві обставини. Це зробили, аби охопити допомогою дітей не тільки області, а й України. Департамент матиме своє фінансування, спеціалістів та партнерів у областях, де діти потребуватимуть допомоги.

Про це Суспільному розповіла засновниця благодійного фонду "Місто добра" Марта Левченко.

Чому створюють окремий департамент

З початком повномасштабного вторгнення запитів щодо допомоги стало більше, каже Левченко. Додалось багато дітей-переселенців та тих, які осиротіли через війну. Тому в фонді вирішили створити окремий департамент, який буде опрацьовувати запити про дітей країни.

"Ми вирішили відділити окремо питання дитяче. Зібрати круту команду спеціалістів, це і соціальні спеціалісти, і психологи, і юристи, і люди, які знаються на питаннях прав дітей. Ми також тісно працюємо з ювенальною поліцією і навіть з головами громад, аби у разі насильства над дітьми, це не замовчували, а звертались до нас", — розповідає Марта Левченко.

У департаменті також працюватимуть і з опікунами чи матерям дітей, аби запобігти продовженню насильства у сімʼї. Загалом у фонді спочатку починали працювати з дітьми міста Чернівці, таких під опікою зараз понад 136 сімей. По області — понад 3 тисячі сімей.

Кому допомагають

За словами Левченко, також є багато випадків, коли дітей вилучають з сімʼї через неналежні побутові умови та коли мами не можуть знайти роботу, соціалізуватись та забезпечити дитину. Саме за таких обставин фахівці департаменту можуть подбати про облаштування будинку новими меблями, ремонтом. Також допомагають дітям зі складними життєвими обставинами, які перебувають у лікарнях чи інших кризових центрах.

"Ми повинні збільшуватись і збільшувати наші ресурси. Й закликаємо всіх, кому відомо про порушення прав: чи діти не мають що їсти, чи не ходять до школи, чи десь помітили синці і, можливо, дитина потерпає від насилля, чи дитина талановита бажає освіти, а немає грошей навіть на квиток до того вузу — звертатись до нас", — каже Левченко.

Як звернутись по допомогу

Щоб повідомити про дитину, яка потребує допомоги, або якщо ви мама, яка хоче врятувати своїх дітей від насилля, можна звернутись на гарячу лінію департаменту — 0800 503231.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected].

На початок