У Чернівцях знову зафіксували температурний рекорд

У Чернівцях знову зафіксували температурний рекорд

перехожі Чернівці
перехожі Чернівці. Фото: Марія Ігнатюк/Суспільне Чернівці

У Чернівцях знову зафіксували температурний рекорд: 9 квітня повітря прогрілося до 26,4 градуса. Востаннє у цей день температурний рекорд фіксували майже 40 років тому.

Про це повідомили у Telegram обласного центру з гідрометеорології.

Попередній рекорд цього дня зафіксували у 1986 році – 25 градусів тепла.

Чому температурні рекорди фіксують частіше

Раніше завідувачка лабораторії прикладної кліматології Українського гідрометеорологічного інституту Світлана Краковська розповідала Суспільному, що це пов'язано із прискоренням глобального потепління – за останні дев'ять місяців температура зросла на два градуси.

"Це значно збільшило викиди концентрації парникових газів в атмосферу. Такого швидкого підвищення ще не було – наразі маємо збільшення на 50% порівняно з доіндустріальним періодом. Це підвищення фактично щомісяця. Поверхня океану прогрілася до двох кілометрів й він ще довго буде віддати накопичене тепло", — каже Краковська.

Проте, за словами Краковської, це не означає, що наступна весна буде теплішою, а літо й надалі спекотним. Клімат може стабілізуватися, якщо викиди вуглекислого газу в атмосферу будуть достатніми, щоб рослини та океани могли поглинати їх, а не більшими.

Які температурні рекорди зафіксували минулого тижня:

  • 30 березня повітря прогрілося до 25 градусів;
  • 31 березня зафіксували 27,8 градуса тепла – це перевищило показники за увесь період спостережень у березні;
  • 1 квітня максимальна температура повітря становила +29,1°. Попередній рекорд був у 2016 році – +25,3°.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected].

На початок