Перейти до основного змісту
Чернівці отримали першу партію труб для заміни аварійних ділянок водогону

Чернівці отримали першу партію труб для заміни аварійних ділянок водогону

труби
Труби для ремонту аварійних ділянок водогону у Чернівцях. facebook/Роман Клічук

Чернівці отримали першу партію труб для заміни аварійних ділянок магістрального трубопроводу. Так можуть готувати будівельні майданчики для початку робіт на водогоні.

Про це повідомив міський голова Роман Клічук у Facebook.

Раніше у коментарі Суспільному директор водоканалу Андрій Колесник розповів, що у квітні у місті розпочнуть заміну майже шести кілометрів мереж на найбільш проблемних ділянках водогону — робитимуть це за понад 10 мільйонів євро кредиту від німецького банку, а матеріали закуплять за гроші гранту.

Водночас труби та обладнання для заміни водогону виготовляють на заводі у Туреччині за 6 мільйонів євро. Це гроші за одним із грантів.

"Контракт у нас на рік. Але, можливо, роботи продовжимо на 2-4 місяці через складність робіт. Після завершення ремонту матимемо надійну лінію водогону, яка подаватиме воду з Дністра до резервуарів чистої води", – каже Колесник.

В якому стані водопровідні мережі міста

У Чернівцях понад третина водопровідних і каналізаційних мереж – зношені, бо їм понад 100 років.

"У кожному місті свої проблеми, але великі обласні центри почали модернізацію водного господарства 8-12 років тому. Ми відстаємо орієнтовно на 8 років", – каже Колесник.

Реконструювати внутрішньоміські мережі планують з 2025 року. Зокрема, йдеться про орієнтовно 9 кілометрів на ділянці від проспекту Незалежності до вулиці Руської.

Що відомо про кредит на ремонт водогону

  • Проєкт муніципального водного господарства підтримується Урядом Німеччини та Кредитною установою для відбудови (KfW).
  • 27 січня 2016 року Верховна Рада України ратифікувала Угоду між Кабінетом Міністрів України та урядом Федеративної Республіки Німеччина про фінансове співробітництво «Проєкт муніципального водного господарства міста Чернівці, стадія 1».
  • Перемовини з німецьким урядом тривали з 2015 року, а підписали угоду у 2021 році. Її мали реалізувати з червня 2022 року, казав міський голова Роман Клічук. Через повномасштабне вторгнення в Україну європейські фонди та банки не давали можливості скористатись цими коштами. За словами Клічука, у 2022 році знову провели перемовини, й торік у грудні уклали угоду.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected].

Топ дня
Вибір редакції
На початок