Чернівці отримали першу партію труб для заміни аварійних ділянок водогону

Чернівці отримали першу партію труб для заміни аварійних ділянок водогону

труби
Труби для ремонту аварійних ділянок водогону у Чернівцях. facebook/Роман Клічук

Чернівці отримали першу партію труб для заміни аварійних ділянок магістрального трубопроводу. Так можуть готувати будівельні майданчики для початку робіт на водогоні.

Про це повідомив міський голова Роман Клічук у Facebook.

Раніше у коментарі Суспільному директор водоканалу Андрій Колесник розповів, що у квітні у місті розпочнуть заміну майже шести кілометрів мереж на найбільш проблемних ділянках водогону — робитимуть це за понад 10 мільйонів євро кредиту від німецького банку, а матеріали закуплять за гроші гранту.

Водночас труби та обладнання для заміни водогону виготовляють на заводі у Туреччині за 6 мільйонів євро. Це гроші за одним із грантів.

"Контракт у нас на рік. Але, можливо, роботи продовжимо на 2-4 місяці через складність робіт. Після завершення ремонту матимемо надійну лінію водогону, яка подаватиме воду з Дністра до резервуарів чистої води", – каже Колесник.

В якому стані водопровідні мережі міста

У Чернівцях понад третина водопровідних і каналізаційних мереж – зношені, бо їм понад 100 років.

"У кожному місті свої проблеми, але великі обласні центри почали модернізацію водного господарства 8-12 років тому. Ми відстаємо орієнтовно на 8 років", – каже Колесник.

Реконструювати внутрішньоміські мережі планують з 2025 року. Зокрема, йдеться про орієнтовно 9 кілометрів на ділянці від проспекту Незалежності до вулиці Руської.

Що відомо про кредит на ремонт водогону

  • Проєкт муніципального водного господарства підтримується Урядом Німеччини та Кредитною установою для відбудови (KfW).
  • 27 січня 2016 року Верховна Рада України ратифікувала Угоду між Кабінетом Міністрів України та урядом Федеративної Республіки Німеччина про фінансове співробітництво «Проєкт муніципального водного господарства міста Чернівці, стадія 1».
  • Перемовини з німецьким урядом тривали з 2015 року, а підписали угоду у 2021 році. Її мали реалізувати з червня 2022 року, казав міський голова Роман Клічук. Через повномасштабне вторгнення в Україну європейські фонди та банки не давали можливості скористатись цими коштами. За словами Клічука, у 2022 році знову провели перемовини, й торік у грудні уклали угоду.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected].

На початок