КПП "Біла Криниця" та "Шепіт": стало відомо, якими будуть пункти пропуску на Буковині та на якому етапі проєкти

КПП "Біла Криниця" та "Шепіт": стало відомо, якими будуть пункти пропуску на Буковині та на якому етапі проєкти

КПП "Біла Криниця" та "Шепіт": стало відомо, якими будуть пункти пропуску на Буковині та на якому етапі проєкти
. Фото: Суспільне Чернівці

Щодо відкриття у Чернівецькій області нових пунктів пропуску з Румунією потрібно отримати позицію румунської сторони. Пункти пропуску планують побудувати за гроші з європейських фондів із частиною співфінансування з державного бюджету.

Про це йдеться у відповіді Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури на запит Суспільному Чернівці.

Згідно з інформацією із відповіді на запит, проєкт угоди надіслали до Румунії у червні 2023 року. У проєкті угоди йдеться про відкриття пунктів пропуску "Біла Криниця – Клімеуць", "Шепіт – Ізвоареле Сучевей", а також "Руська – Ульма".

Згідно з проєктом пункти пропуску будуть працювати у такому режимі:

  • "Біла Криниця — Клімеуць" матиме пішохідне та автомобільне сполучення. Через пункт пропуску зможуть проїжджати автобуси та вантажівки. Пункт пропуску працюватиме цілодобово;
  • "Шепіт – Ізвоареле Сучевей" обслуговуватиме пішоходів та автомобілі до 3,5 тонн, вантажного сполучення не буде. Пункт пропуску працюватиме з 08:00 до 20:00.

Коли угоду з Румунією підпишуть, будуть розробляти проєктно-кошторисну документацію, тоді буде відомо вартість будівництва на пунктах пропуску. Гроші на роботи нададуть з безповоротних європейських фондів, а частина співфінансування – з державного бюджету.

Що відомо про пункти пропуску на Буковині:

  • Єдиним вантажним пунктом пропуску на Буковині був КПП "Порубне". Також торік відкрили КПП "Дяківці" та "Красноїльськ". Там пропускають порожні вантажівки, легкові автомобілі та пішоходів.
  • У високогірному селі Чернівецької області ремонтують дорогу та автомобільні мости до пункту пропуску "Шепіт". Село межує з Румунією — тут планують відновити КПП, який не працює 13 років.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected].

На початок