У Чернівцях під час інвентаризації виявили понад тисячу необлікованих земельних ділянок: що з ними робитимуть

У Чернівцях під час інвентаризації виявили понад тисячу необлікованих земельних ділянок: що з ними робитимуть

У Чернівцях під час інвентаризації виявили понад тисячу необлікованих земельних ділянок: що з ними робитимуть
. Фото ілюстративне. Джерело: Рrozorro.sale

У двох мікрорайонах Чернівців під час інвентаризації виявили понад тисячу необлікованих земельних ділянок. Через це до міського бюджету не надходили гроші з їхньої оренди та земельного податку.

Про це на пресконференції 1 грудня розповів міський голова Роман Клічук.

Під час інвентаризації перевіряли земельні ділянки у Першотравневому районі та частині мікрорайону "Садгора".

"Виявили, що орієнтовно 1018 земельних ділянок є вільними, а є ділянки, які перебувають під нерухомістю – 1142 гектари, які були практично не обліковані. За ці землі не сплачували ні оренду, ні земельний податок. Сподіваюся, що наступного року після інвентаризації зможемо отримати на десятки мільйонів більше", – каже Клічук.

Інвентаризацію розпочали торік. На це виділили 7 мільйонів гривень з міського бюджету, розповів директор міського Департаменту урбаністики Андрій Тимофійчук. За його словами, якби не провели інвентаризацію, потрібно було рішенням сесії формувати окремо кожну земельну ділянку. Це вартувало б 7 тисяч гривень за кожну ділянку й потребувало б 5 років, аби сформувати усі.

Які ділянки сформують

За результатами інвентаризації 32% земельних ділянок планують сформувати під житлову забудову. Також:

  • 31% земель сформують під рекреацію;
  • 19% під громадську забудову та комерцію;
  • 4% на промисловість;
  • 14% – інші землі.

"Багато ділянок формуємо під сквери та зелені зони. Сотня ділянок буде під нерухоме майно. Також дитячі майданчики, які потрапили під інвентаризацію, будуть сформовані. Часто вони розташовані за заявами людей у житловій забудові. Для міськради завжди великий ризик, що хтось звернеться, щоб отримати цю ділянку через суд", – каже Тимофійчук.

За словами Тимофійчука, після формування земельних ділянок планують отримати орієнтовно 40-50 мільйонів гривень від власників нерухомого майна. У наступному році планують винести на засідання сесії проєкт, щоб одним рішенням сформувати усі тисячу ділянок.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

На початок