Скільки пожеж на Буковині сталося через спалювання сухостою та яка за це відповідальність

Скільки пожеж на Буковині сталося через спалювання сухостою та яка за це відповідальність

Скільки пожеж на Буковині сталося через спалювання сухостою та яка за це відповідальність
. Фото: ДСНС у Чернівецькій області

Від початку року у Чернівецькій області сталося 166 пожеж через спалювання сухої трави та стерні. Це майже у 6 разів менше, ніж торік. Внаслідок пожеж травмувалися двоє людей, одну будівлю знищено, також ще одну – пошкоджено.

Про це у коментарі Суспільному розповіла начальниця пресслужби обласного управління ДСНС Мирослава Іванчук.

За цей період попереднього року в області зафіксували понад 950 пожеж, які виникли через спалювання трави. Зменшення кількості загорянь рятувальники пов'язують, зокрема, з підвищенням відповідальності буковинців, потенційними штрафами за порушення, а також роз'яснювальною кампанією, яку проводять фахівці ДСНС з населенням області.

Яка відповідальність за спалювання трави

Впродовж року на буковинців склали 35 адмінпротоколів за спалення сухої трави. Це дані станом на 8 листопада. Штраф за це становить від 3060 до 6120 гривень. Якщо пожежа сталася на території природно-заповідного фонду – від 6120 до 12240 гривень.

Також складено 8 адмінпротоколів за порушення вимог пожежної безпеки в лісах. Санкція статті передбачає штраф у розмірі від 1530 до 4590 гривень.

Чому шкідливо спалювати траву

Однією з найнебезпечніших проблем зі спалюванням сухостою є забруднення повітря. Це шкодить комахам та тваринам. Про це у коментарі Суспільному розповіла доцентка кафедри екології Аліна Жук. Також під час спалювання виділяються шкідливі речовини та виникають пожежі.

"Сухе листя є природним добривом для ґрунту. Окрім компостування, листям можна утеплювати на зиму квітники, кущі та дерева", – каже Жук.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected].

На початок