У Чернівецькому обласному ТЦК проводять службову перевірку через відео з побиттям чоловіка у приміщенні центру

У Чернівецькому обласному ТЦК проводять службову перевірку через відео з побиттям чоловіка у приміщенні центру

У Чернівецькому обласному ТЦК проводять службову перевірку через відео з побиттям чоловіка у приміщенні центру
. Скріншот з відео з камери спостереження у міському ТЦК

У Чернівецькому обласному центрі комплектування проводять службову перевірку через відео з побиттям чоловіка у приміщенні центру. Подія трапилась торік 31 липня. Через це раніше відкрили кримінальне провадження.

Про це повідомили в обласному центрі комплектування.

Що відомо про ситуацію з побиттям

Редакції Суспільного анонімно надіслали відео з камер спостереження в приміщенні ТЦК. Повідомили, що невідомий викликав поліцію у комендантську годину через нібито знущання з тварини. Коли виклик не підтвердився, чоловіку, який жив за адресою виклику, сказали взяти документи та проїхати з патрульними – куди саме, не повідомили.

За інформацією анонімного джерела, патрульні привезли чоловіка до Чернівецького міського центру комплектування. Там були троє працівників центру та сторонній чоловік. У присутності патрульних вони, за даними джерела, вчиняли фізичне та психологічне насилля над чоловіком, аби він підписав повістку. На відео видно, що люди у формі та чоловік у цивільному одязі у присутності поліції бʼють чоловіка.

Наступного дня було відкрито кримінальне провадження за фактом нанесення легких тілесних ушкоджень. Номер провадження, який вказав анонім, збігається з номером провадження у єдиному реєстрі досудових розслідувань.

Водночас у центрі комплектування стверджують, повідомлень щодо кримінального провадження до них не надходило. Наразі у центрі проводять службову перевірку, щоб з'ясувати обставини події.

"Керівництво Чернівецького обласного ТЦК та СП категорично засуджує будь-які прояви порушення чинного законодавства України та проводить рішучі заходи щодо недопущення правопорушень та злочинних дій серед військовослужбовців і працівників ТЦК та СП", – йдеться у повідомлення.

Що відомо про кримінальне провадження

У єдиному реєстрі досудових розслідувань є дві ухвали щодо цього кримінального провадження. Зокрема, від 24 серпня цього року через заяву адвоката про відвід дізнавача, яку не задовольнили. А також є ухвала від 7 вересня цього року про відвід прокурора. Заяву представника потерпілого задовольнили.

На думку представника заявника, за 7 місяців не проведено всі необхідні слідчі дії, зокрема, не допитано осіб, які причетні до кримінального правопорушення, не витребувано документа та інші відомості необхідні для кримінального провадження, не змінено правову кваліфікацію.

"Неодноразове надання прокурором вказівок слідчому без реального контролю їх виконання є недопустимим, оскільки тоді порушується принцип ефективного розслідування. Викладені обставини можуть викликати у стороннього спостерігача сумнів щодо особистої зацікавленості прокурора", — йдеться в другій ухвалі.

Що кажуть у центрі комплектування

Суспільне Чернівці надіслало запит до ТЦК 4 жовтня із запитаннями про те, чи усі працівники з відео досі працюють та чи застосоване до них покарання. Також про те, на яких підставах у приміщенні під час комендантської години був сторонній чоловік, який завдавав удари, й чи має він стосунок/співпрацю з ТЦК.

У відповіді ТЦК на запит Суспільного йдеться, що в центрі проводять службову перевірку – за її підсумками нададуть редакції запитувану інформацію у межах повноважень. Також повідомили, що "у разі виявлення людей, винних у скоєнні правопорушення, щодо них буде прийняте відповідне правове рішення".

Працівники ТЦК у Чернівцях побили чоловіка
Скріншот відповіді обласного ТЦК на запит Суспільного.

Також Суспільне Чернівці надіслало запит до патрульної поліції, з запитаннями про те, чому поліцейські не зупинили побиття, на яких підставах провели огляд особистих речей чоловіка, а також думку керівництва Управління патрульної поліції області щодо дій поліцейських. Також очікуємо на відповідь.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected].

На початок