Стало відомо, які об'єкти у Чернівецькій області можуть профінансувати за 23,5 млн грн субвенції

Стало відомо, які об'єкти у Чернівецькій області можуть профінансувати за 23,5 млн грн субвенції

Стало відомо, які об'єкти у Чернівецькій області можуть профінансувати за 23,5 млн грн субвенції
. Площа філармонії в Чернівцях. Фото: Суспільне Чернівці

Три громади Чернівецької області можуть отримати 23,5 мільйони гривень державної субвенції на відновлення та розвиток інфраструктури. Це стосується Чернівецької, Веренчанської та Мамалигівської громад. Гроші вони можуть використати на будівництво та відновлення приміщень.

Про це у коментарі Суспільному розповіла заступниця начальника обласної військової адміністрації Альони Атаманюк.

Загалом громади подали до обласної адміністрації понад 20 пропозицій на фінансування. Відбирали громади, які мають змогу співфінансувати щонайменше 25% вартості робіт та мають актуальну проєктну документацію.

"Ми надіслали запит у всі громади, щоб вони подали нам пропозиції об'єктів, які готові співфінансувати в межах субвенції. Вимагається наявність актуального проєкту та експертизи – це обмежувало частину громад. Крім того, у межах субвенції не фінансують капітальні ремонти, а громади найчастіше подають проєкти на такі роботи", – каже Атаманюк.

Що планують зробити за гроші субвенції

За словами Атаманюк, з понад 20 об'єктів комісія обрала чотири – між ними розподілять 23,5 млн субвенції. Попередньо планують профінансувати:

  • облаштування укриття в обласній дитячій клінічній лікарні та відновлення цокольних приміщень;
  • будівництво боксу для приймання пацієнтів в обласній лікарні швидкої допомоги;
  • будівництво приміщення для ЦНАПу та коворкінгу у Мамалигівській громаді;
  • також частково профінансують добудову школи у Веренчанці.

Вартість робіт по всіх об’єктах є вищою, каже Атаманюк, тому планують залучати фінансування й з інших джерел та фондів. Водночас, чи отримають ці чотири проєкти гроші, залежить від рішення Європейського інвестиційного банку.

"Комісія визначила об'єкти, які можуть отримати фінансування. Ці пропозиції ми подамо у Міністерство інфраструктури, а вони направлять кожен об'єкт на погодження банку, бо ця субвенція надається за гроші банку".

За словами Атаманюк, якщо банк не погодить ці проєкти, в області перерозподілятимуть гроші з субвенції на інші об'єкти, які подавали громади.

Раніше Суспільне розповідало у відео, які об'єкти в області відремонтують за майже 80 мільйонів гривень субвенції:

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected].

На початок