У національному парку на Буковині створять пілотний центр реабілітації диких тварин

У національному парку на Буковині створять пілотний центр реабілітації диких тварин

У національному парку на Буковині створять пілотний центр реабілітації диких тварин
. Джерело: facebook/Національний природний парк "Черемоський"

У національному природному парку "Черемоський" створять пілотний центр реабілітації – там лікуватимуть диких тварин, яких потім відпустять на природу. Для цього навчатимуть фахівців та облаштують вольєри.

Про це у коментарі Суспільному повідомив директор Національного природного парку "Черемоський" Роман Єрема.

Пілотний центр створять у межах міжнародного проєкту. У парку облаштують два вольєри для утримання тварин, які потребують лікування, та встановлять огорожу. Також організують навчання працівників щодо догляду за тваринами. Це зроблять за гроші з проєкту та бюджету парку.

"Мова не йде про велике будівництво з обладнанням, бо у польських колег є операційна й рентген кабінет. Наразі ми зробимо два вольєри й оцінюватимемо потребу. Якщо на це буде попит, то будемо розширюватися. У Польщі працівники доглядають й годують тварин, якщо потрібні ветеринарні послуги, то фахівців залучають за договором. У нас теж так буде", – каже Єрема.

За його словами, до парку часто дзвонять жителі області, які знаходять диких тварин, але не знають, що з ними робити. Таких тварин зможуть тимчасово прихистити у центрі – на це вже є кілька запитів.

"Слід розуміти, що наш центр – не звіринець і не хоспіс, де ми довічно утримуватимемо тварин, бо на це немає ресурсів. Акцент має бути на реабілітації – як тільки тварину можна буде адаптувати, то ми повернемо її до природного середовища".

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected]

На початок