Стали відомі фільми-переможці на фестивалі Миколайчук OPEN у Чернівцях

Стали відомі фільми-переможці на фестивалі Миколайчук OPEN у Чернівцях

Стали відомі фільми-переможці на фестивалі Миколайчук OPEN у Чернівцях
. Режисери фільмів, які перемогли на фестивалі Миколайчук Open. Джерело: facebook/Olexo Gladushevskyy

У національному конкурсі фестивалю глядацького кіно Миколайчук OPEN, що відбувся у Чернівцях, перемогла документальна стрічка “Чорнобиль 22” Олексія Радинського. У міжнародному конкурсі перемогу здобув фільм “Хто ти, Філіппе?” польського режисера Міхала Квечинського. А спецприз фестивалю отримала стрічка “Мій сусід Адольф” ізраїльського режисера Леона Прудовського.

Про це на своїй Facebook-сторінці повідомив генеральний продюсер фестивалю Олексій Гладушевський.

"Чорнобиль 22"

Цьогоріч фестиваль вперше провів національний конкурс короткометражних фільмів.

Короткометражне кіно "Чорнобиль 22" розповідає про окупацію Чорнобильської АЕС росіянами навесні 2022 року. Стрічка заснована на свідченнях працівників ЧАЕС і зони відчуження.

"Чорнобиль 22" — це документальний фільм, трішки у жанрі наукової фантастики — у тому сенсі, що ще нещодавно ми не могли собі уявити ці події. Це здавалось немислимим. І сподіваюсь, більше ніколи не повториться знову", — сказав режисер Радинський.

Український режисер Радинський підготував матеріали для неї під час роботи в проєкті "The Reckoning Project: Ukraine Testifies" ("Україна свідчить"), який збирає докази воєнних злочинів росіян в Україні й передає дані до міжнародних судів.

Режисер отримав фестивальну нагороду та приз 500 доларів.

“Хто ти, Філіппе?”

У міжнародному конкурсі перемогу здобув фільм “Хто ти, Філіппе?” польського режисера Міхала Квечинського.

"Стрічка торкається теми Голокосту та рефлексує над однією з найбільших трагедій в історії людства у незвичний спосіб. В центрі ворожої Німеччини польський єврей вдало видає із себе француза, щоби підступно мститися нацистам у власний спосіб", — пише Гладушевський.

Фільм отримав статуетку та приз 1000 доларів.

“Мій сусід Адольф”

Спеціальний приз фестивалю отримала стрічка “Мій сусід Адольф” ізраїльського режисера Леона Прудовського. Він отримав найбільше балів за глядацьким голосуванням після стрічки “Хто ти, Філіппе?”.

"Фільм розповідає про самотнього чоловіка на прізвище Польскі, який пережив Голокост; він починає підозрювати, що його новий сусід ніхто інший як… Адольф Гітлер. Який щасливо втік до Колумбії, де і відбувається дія стрічки", — пише Гладушевський.

“Річниця”

Крім того, спеціальну відзнаку, запроваджену фестивалем у партнерстві з Південно-Шведською Кінокомісією, отримав фільм “Річниця” Анни Гончарової. Представники переможного проєкту отримають грант на дводенну поїздку в Південну Швецію з можливістю познайомитися з регіональною кіноіндустрією.

Суспільне Чернівці розповідало, як починався кінофестиваль:

Що відомо про Миколайчук OPEN

  • Другий сезон фестивалю глядацького кіно Миколайчук OPEN відбувся у Чернівцях 15-20 червня.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected].

На початок