"Оглянули майже 450 дітей за два тижні". Як у Чернівцях працює дитяча стоматологічна бригада

"Оглянули майже 450 дітей за два тижні". Як у Чернівцях працює дитяча стоматологічна бригада

"Оглянули майже 450 дітей за два тижні". Як у Чернівцях працює дитяча стоматологічна бригада
. Швидка, яку переобладнали під мобільний стоматкабінет. Фото: Суспільне Чернівці

Мобільна бригада Міської дитячої поліклініки проводить стоматологічні огляди дітей у школах та дитсадках Чернівецького району. В орієнтовно 75% дітей спостерігають ускладнений карієс. Також пояснюють, як правильно доглядати за порожниною рота. Розповідаємо, як стоматологи працюють на виїздах.

Мобільна стоматологічна бригада працює по буднях за графіком профілактичних оглядів, який складають спільно з управлінням освіти. Медики оглядають дітей, батьки яких дали на це згоду, каже завідувачка стоматологічного відділення поліклініки Сюзанна Ситенко.

Перед оглядом та опісля медики стерилізують всі поверхні в автомобілі. В середньому огляд однієї дитини триває від двох до дев'яти хвилин, розповідає стоматологиня Христина Приймак.

"Тривалість огляду залежить від того, як налаштована дитина. Деякі бояться. Зазвичай ми кажемо діткам, що порахуємо зубчики – тоді вони йдуть на контакт", – ділиться медикиня.

Як у Чернівцях працює дитяча стоматологічна бригада
Фото: Суспільне Чернівці

В одному навчальному закладі медики можуть оглянути до п'ятдесяти дітей. За два тижні роботи оглянули майже 450 дітей, у 75% з них – виявили ускладнений карієс. Таких дітей направляють на лікування до міської дитячої поліклініки у Чернівцях.

"Ми повинні говорити дітям про щоденну профілактику. Багато дітей є алергетиками – вони не вживають лактозу, глютен, й це також впливає на стан твердих тканин зубів", – пояснює стоматологиня.

Машину швидкої допомоги дитяча поліклініка отримала від міста-побратима Дюссельдорфа. За власні гроші заклад переобладнав авто під стоматологічний кабінет. Керівник поліклініки Іван Хорошенюк у коментарі Суспільному повідомляв, що на це витратили 80 тисяч гривень.

Міська дитяча поліклініка у Чернівцях за 80 тисяч гривень обладнала машину швидкої допомоги під стоматологічний кабінет
Обладнали кабінет за гроші поліклініки. Фото: Суспільне Чернівці

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected].

На початок