"Перші хвилини найважливіші". Вчителів у Чернівцях навчають надавати домедичну допомогу дітям

"Перші хвилини найважливіші". Вчителів у Чернівцях навчають надавати домедичну допомогу дітям

"Перші хвилини найважливіші". Вчителів у Чернівцях навчають надавати домедичну допомогу дітям
. Навчання у симуляційному центру БДМУ. Фото: Суспільне Чернівці

Вчителів багатопрофільного ліцею для обдарованих дітей навчають надавати домедичну допомогу дітям. У симуляційному центрі їм пояснюють, як діяти у разі травми дитини, надати допомогу при опіках чи втраті свідомості. Проєкт – пілотний, надалі планують залучати до навчань батьків.

Про це у коментарі Суспільному розповіла директорка департаменту освіти Чернівецької ОВА Оксана Сакрієр.

У проєкті беруть участь вісім педагогів. Сакрієр каже, обрали ліцей для обдарованих дітей, бо там діти перебувають цілодобово. Лекції вчителям проводять викладачі Буковинського державного медичного університету.

"Ми не готуємо медиків, але й не даємо виключно теорію. Ми повинні розказати не-медикам, що робити у переліку конкретних ситуацій, щоб не розгубитися та надати допомогу до хвилини часу", – каже Сакрієр.

У симуляційному центрі БДМУ вчителі практикуються надавати допомогу на дитячих манекенах. Заступниця директора багатопрофільного ліцею Ірина Тарангул каже, це дає змогу максимально наблизити навчання до реальності.

"Ми набуваємо практичних навичок. Теми підібрані так, щоб ми здобули знання [з надання допомоги] у найрозповсюдженіших ситуаціях: при травмах, опіках або якщо дитина втратить свідомість. Також вчать правильно викликати швидку. Педагогам це корисно знати", – каже Тарангул.

Як вчителів у Чернівцях навчають надавати домедичну допомогу дітям
Фото: Суспільне Чернівці

Завідувачка кафедри педіатрії та дитячих інфекційних хвороб БДМУ Олена Колоскова у коментарі Суспільному розповіла, що такі навчання потрібні, бо є багато ситуацій, пов'язаних з ризиком для життя дітей, тому домедичну допомогу люди мають вміти надавати незалежно від фаху та освіти.

"У ліцеї для обдарованих дітей діти перебувають цілодобово, тобто вчителі частково виконують функції вихователя та можливо іноді батьків. Вони повинні бути готові не просто викликати медиків, а й щось робити, адже іноді перші хвилини у невідкладній ситуації вирішують подальшу долю дитини та якісь її життя", – каже медикиня.

Сакрієр каже, коли проєкт охопить більшу кількість людей, планують розробити QR-код, щоб батьки могли самостійно зареєструватися на навчання.

Що відомо про проєкт "ДОБА":

  • Пілотний проєкт "ДОБА" чи "Долікарська освіта батьків" – спільний проєкт обласного департаменту освіти та БДМУ.

Читайте Суспільне Чернівці в Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected].

На початок