У Чернівцях планують облаштувати два майданчики для вигулу собак: як подати свою пропозицію

У Чернівцях планують облаштувати два майданчики для вигулу собак: як подати свою пропозицію

У Чернівцях планують облаштувати два майданчики для вигулу собак: як подати свою пропозицію
. Облаштований майданчик для вигулу собак є у парку "Жовтневий". Джерело: Суспільне Чернівці

У Чернівцях збирають пропозиції містян щодо облаштування зон для вигулу собак. Цьогоріч у різних районах міста планують створити два майданчики. Їх облаштування профінансують з міського бюджету. Подати пропозицію можна до 31 травня.

Про це у коментарі Суспільному розповіла виконувачка обов'язків керівника громадської організації "Волонтерський рух "Небайдужі" та членкиня робочої групи міськради Антоніна Гошовська.

Чому вирішили збирати пропозиції чернівчан?

Гошовська входить до робочої групи міської ради, яка наразі вивчає питання місць для вигулу собак. Каже, що вирішили почути думку чернівчан, де б у місті можна було облаштувати такі зони. Якщо пропозиції місць будуть повторюватися, члени групи будуть виїздити на місця й оцінювати, чи можна там збудувати майданчик для вигулу собак.

"Зараз ділянки для вигулу собак визначені у правилах благоустрою, які прийняли у 2014 році. Зараз змінилися будівельні норми, тому ми пропонуємо подавати свої пропозиції, а також переглядати, наскільки підходять ті зони для вигулу собак. Бо є деякі [території] з нахилом, де людина на них не втримається, щоб ходити", – розповідає Гошовська.

Гошовська каже, були пропозиції, щоб собак вигулювали на території шкіл, а цього робити не можна. Також, якщо облаштовувати майданчик поза територією школи чи садка, то має бути певна відстань від паркану закладу до зони вигулу.

Де наразі можна вигулювати собак?

У Чернівцях є понад двадцять місць та зон для вигулу собак – їх затвердили на сесії міської ради у 2014 році. Це переважно зелені зони біля будинків у Першотравневому та Шевченківському районах.

У Чернівцях планують облаштувати два майданчики для вигулу собак: як подати свою пропозицію
Перелік майданчиків для вигулу собак від 2014 року. Скрішот з рішення сесії.

Водночас, за словами Гошовської, облаштовані майданчики для вигулу тварин є лише у Жовтневому парку – їх два.

"Це великий парк, який охоплює різні райони. Один майданчик є біля Олімпії – це територія вулиць Південно-Кільцева та Воробкевича. З іншого боку є майданчик з вулиці Гайдара, туди також приходять люди з вулиці Героїв Майдану. Але чернівчани, які проживають на кемпінгу й мають зранку вигулювати собак, не будуть сюди їхати", – розповідає Гошовська.

У парку "Жовтневий" вигулює свою собаку чернівчанка Ірина. Каже, що у місті має бути більше майданчиків для собак, а у Жовтневому є необхідність облаштувати покриття, бо після дощу через багнюку власники собак туди не ходять.

"Хотілось б, щоб було якомога більше майданчиків – це було б безпечніше й для дітей, бо деякі з них собак бояться. Ми живемо в житловому комплексі й для дітей зазвичай будують ігрові майданчики. Сьогодні майже кожна сім'я має домашнього улюбленця, гадаю такі ж майданчики слід облаштовувати й для вигулу собак", – каже чернівчанка.

За словами Гошовської, цьогоріч у Чернівцях планують затвердити перелік нових місць для вигулу собак, які потенційно можна буде облаштувати як майданчик. Також хочуть облаштувати майданчики у районі Гравітон та у центрі міста, наприклад, у парку Шевченка. Скільки грошей з міського бюджету виділять на ці роботи, наразі невідомо.

Як подати свою пропозицію місця для облаштування майданчика?

Свої пропозиції, де можна було б облаштувати зону для вигулу собак, подали вже понад 50 людей. Для цього треба до 31 травня заповнити онлайн-форму.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected].

На початок