Перший День матері без сина. Історія чернівчанки, яка втратила на війні єдиного сина

Перший День матері без сина. Історія чернівчанки, яка втратила на війні єдиного сина

Перший День матері без сина. Історія чернівчанки, яка втратила на війні єдиного сина
. Оксана Здоровцова з портретом загиблого сина. Фото: Суспільне Чернівці

29-річний Марк Здоровцов з Чернівців загинув на Харківщині навесні 2022 року. Він місяць був у комі після того, як отримав травми та опіки, коли забирав тіло побратима. Він був єдиним сином у сім'ї, матір виховувала його одна. Тепер Оксана Здоровцова зберігає речі, в яких він був востаннє, щовихідних приносить на його могилу квіти та запалює лампадки. Це перший її День матері без сина.

Марк Здоровцов служив у Криму, у 2014 році пішов в АТО, воював на Донеччині, Київщині, Сумщині та Чернігівщині. У травні 2022 року Оксані повідомили, що її син загинув — підірвався на міні, коли евакуювали тіло побратима на Харківщині. Згодом сказали, що Марк у шпиталі у важкому стані. За два дні Оксана вже була у Харкові.

"Він був обгорілий, мав черепно-мозкову травму, пробиту легеню й ще багато інших травм. Його ввели в кому. Лікарі мені щодня говорили, що син може померти будь-якої хвилини. Але він боровся, чотири тижні боровся, він хотів жити", — розповідає Оксана.

Оксані лікарі говорили, що син в комі ймовірно її чує. Вона розповідала йому, як справи вдома, говорила, що його любить. Через чотири тижні лікарі сказали, що в Марка не витримало серце — закінчився життєвий ресурс.

Місяць боровся за життя після того, як підірвався на міні. Спогади матері про загиблого сина
Оксана Здоровцова на могилі загиблого сина. Фото: Суспільне Чернівці

Оксана говорить, що Марк майже нічого їй не розповідав з фронту, аби не турбувати. Каже, одного разу зателефонував схвильованим і емоційним, коли звільняли Чернігівщину. Тоді сказав: "Мамо, ти навіть не уявляєш, як вони знущаються з наших людей".

"Завжди лише одне казав: "Не хвилюйся, все добре. Мамо, все добре". Але ж я чую, що були постріли, вибухи. "Це гроза, мамо, це гроза".

Оксана зберігає речі сина, в яких він отримав поранення — каску з позивним "Молот", шеврон, один наколінник, бо інший згорів, берці та обгорілий годинник, на якому залишились сліди крові Марка.

Жінка говорить, коли почалось повномасштабне вторгнення, Марк зателефонував й дав їй та дружині розпорядження на той випадок, якщо його не стане.

"Діти повинні вітати своїх мам. Але цього разу я буду вітати свого сина. Прийду до нього на могилу. Яке вітання? Так, поговорю з ним. Маю надію, що він мене чує. Що він мене бачить".

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected].

На початок