Як подружжя з Чернівців переїхало у гірське село та облаштувало дім для йоги

Як подружжя з Чернівців переїхало у гірське село та облаштувало дім для йоги

Як подружжя з Чернівців переїхало у гірське село та облаштувало дім для йоги
. Засновники йога-дому Павло та Тетяна під час заняття з йоги. Джерело: Суспільне Чернівці

Подружжя буковинців Павло та Тетяна переїхали з Чернівців до гірського села Лекече. Там облаштували дім для йоги, який став сімейним бізнесом. Павло почав практикувати йогу три роки тому. Тепер навчає йозі інших, разом з дружиною організовує походи та готує веганську їжу. Суспільне Чернівці розповідає історію подружжя.

Співзасновник йога-дому Павло понад три роки займається йогою, два з них – тренує людей. Раніше був підприємцем й готував документи для виїзду людей за кордон, однак під час пандемії Covid-19 кордони закрили й роботи стало менше.

"Мене наче все влаштовувало – був заробіток, відпочинок, я багато подорожував, але внутрішньої радості не було. Завжди питав себе, чи дійсно це те, чим я хочу займатися? Ці думки мене довго переслідували. Під час Covid-19 роботи толком не було. Були проблеми у батьків, в особистому житті, закінчувалися гроші – це все давило на мене", – розповідає Павло.

Йога-дім у селі Лекече Чернівецької області
Співзасновник його-дому Павло. Фото: Суспільне Чернівці

Тоді Павло проводив багато часу у приміщенні, де потім створили йога-дім, робив косметичний ремонт. Через бруд спав на балконі й, каже, відчував переддепресивний стан.

"Не розумів, навіщо я прокидаюся зранку, який це день. Жив, аби жити. Зараз розумію, що це був найкращий період для усвідомлення, що робити далі. Хотів бути корисним людям".

Павло каже, в той період побачив в інтернеті відеозаняття з йоги й вирішив записатися на марафон. За його умовами, хлопець мав вести відлік виконаних завдань.

"За кілька днів відчув, що настрій змінюється. Коли прокидався, справді хотілося чимось зайнятися. Замість тривожності з'явився спокій. Почав активно тренуватися, а потім поїхав на оздоровчий фестиваль з йоги. Він тоді був біля моря. Я не мав грошей, тому поїхав туди як волонтер. Тоді з друзями круто відпочили, а на одному з занять йогою зрозумів, що хочу цим займатися й розвиватися", – розповідає хлопець.

Наступні пів року Павло займався йогою по 6-8 годин на день, а згодом став тренером.

Йога-дім у Лекече Чернівецької області
Фото: Суспільне Чернівці

Ідея створити йога-дім пришла спонтанно, каже Павло.

Ми з Танею просто лежали й думали, що б хотіли бачити на місці готелю. Визначилися, що хочемо розвивати це місце як місце якоїсь сили, бо воно таким і є. Я тут почав займатися йогою й тут розпочався мій шлях.

Ділянку, де зараз працює йога-дім, декілька років тому купив батько Павла. Раніше тут був котеджний готель. За словами Павла, тато під час покупки котеджу погано розумівся на готельному бізнесі, тому не знав, як краще розвивати його, але жодного разу не сумнівався, що зробив правильне рішення.

"У це звичайне місце зеленого туризму приїжджали відомі люди, замовляли тут номери та відпочивали. Ми не знали, як працювати з цим готелем, але сумнівів купувати його чи ні не було. В залі, де зараз проводимо заняття, був більярд та бочки з пивом. Зараз ми це все повиносили і йога-дім тут гармонічно виглядає, наче від початку це приміщення задумувалося під це. Йога-дім почав працювати влітку 2022 року, тата вже не було, але думаю, він задоволений тим, як ми наразі розвиваємо це місце", – розповідає Павло.
Йога-дім у селі Лекече Чернівецької області
Йога-дім у Лекече Вижницького району. Фото: Суспільне Чернівці

"Думаю, що найбільша цінність йога-дому – люди, які до нас приїздять. Вони завжди класні, щирі й відкриті. Люблять природу й займатися собою. У йога-домі відчувається особлива атмосфера. Наші відвідувачі кажуть, що приїздять сюди як додому", – розповідає Тетяна.

Засновники йога-дому у Чернівецькій області Тетяна та Павло під час заняття з йоги
Павло й Тетяна під час заняття йогою. Фото: Суспільне Чернівці

Тетяна раніше працювала візажистом у Чернівцях, а тепер організовує харчування для відвідувачів йога-дому. Каже, в меню пропонують веганські та вегетаріанські страви, які сподобалися самому подружжю.

"Тут я вперше почала готувати їжу для великої кількості людей. Те, що подаємо в йога-домі, ми з Пашою спочатку куштуємо самі. Якщо це класна страва, готуємо відвідувачам. Найважливішу роль відіграють спеції – дуже люблю їх й не жалію ніколи. Купую їх на ринку – натуральними, не гранульованими чи розсипчастими, а сушеними", – розповідає Тетяна.

Співзасновниця йога-дому у Лекече Чернівецької області Тетяна
Співорганізаторка йога-дому Тетяна. Фото: Суспільне Чернівці

Для відвідувачів йога-дому проводять ретрири – це духовні групові практики або час, який люди проводять усамітнюючись, розповідає Павло. Хлопець каже, наразі ретритом називають навіть виїзди на декілька днів за межі міста. Такі практики складають 70% діяльності йога-дому. За п'ять років планують працювати як повноцінний ретрит-центр.

Також люди з різних куточків України приїздять до йога-дому зі своїми групами й самі організовують заняття. Крім цього, у приміщенні дому благодійні організації проводять заходи – влаштовують презентації та воркшопи.

"Якщо люди приїздять до нас на ретрит, то ми дотримуємося певної програми. Наприклад, під час йога-вікенду, який триває з п'ятниці до неділі, ми тренуємося та гуляємо у горах. Є лазня й чани, а також смачно харчуємося. Люди покидають атмосферу міста й виїздять на природу", – розповідає дружина Павла Тетяна.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected].

На початок