Перейти до основного змісту
Настоятель храму УПЦ прокоментував рішення депутатів про скасування оренди

Настоятель храму УПЦ прокоментував рішення депутатів про скасування оренди

Настоятель храму УПЦ прокоментував рішення депутатів про скасування оренди
. Фото: Марія Ігнатюк/Суспільне Чернівці

Настоятель храму на території корпусу Центральної міської лікарні в Чернівцях вважає розірвання договору про оренду з релігійною громадою неправильним рішенням. Каже, що храм будували за гроші парафіян і до кінця воєнного стану оренду не можна було припиняти.

Про це у коментарі Суспільному повідомив священник храму на честь святого великомученика Пантелеймона Чернівецько-Буковинської єпархії Георгій Аронець.

"Цей храм будували силами прихожани та ченців. Майно належить людям, які приходять сюди молитися. Щодня проводимо богослужіння за наших воїнів. По можливості допомагаємо хворим та бідним", – каже Аронець.

Священник був на сесії міськради, однак не зміг висловити свою позицію з трибуни. Рішення про розірвання договору оренди одноголосно підтримали 28 депутатів – його не обговорювали.

"Ми прийшли на сесію, щоб почули нашу думку, що це неправильно. Раніше заступник міського голови Маховіков надіслав нам документ, що у період воєнного стану та впродовж чотирьох місяців після його завершення, договір не можуть розірвати. На жаль, депутати нас не почули. Ми хотіли донести, що ми теж частина суспільства – любимо й поважаємо нашу Буковину", – розповідає настоятель.

За його словами, наразі очікують витяг з голосування – хочуть дізнатися, що саме ухвалили депутати. Опісля планують діяти в межах законодавства.

"Будемо стукати у двері, стукати в серця. Надіюся, що все буде добре – нас почують та дадуть далі можливість молитися в храмі, який ми збудували. Ми зараз всі в одному човні й повинні йти до діалогу".

Приміщення церкви на вулиці Головній, 100 є комунальною власністю громади міста Чернівці. Релігійна громада орендує її вісім років – у місяць сплачують за оренду 2 800 тисячі гривень.

Згідно з документами, приміщення вважається культовою спорудою — капличкою. На Facebook-сторінці Чернівецько-Буковинської єпархії УПЦ будівлю називають храмом, там проводять літургії.

На сесії припинили дію договору оренди, який уклали в серпні 2021 року між управлінням комунальної власності та релігійною організацією до 31 липня 2022 року.

Оренду припинили, бо за висновком релігієзнавчої експертизи Статут про управління Української Православної Церкви має церковно-канонічний зв`язок з Московським патріархатом.

Що відомо

  • У реєстрі релігійних організацій та офіційних документах Українська православна церква не має приставки "Московський патріархат". Назву УПЦ (МП) ще можна побачити у звіті Державної служби України з питань етнополітики та свободи совісті за 2021 рік. Навесні 2022 року УПЦ Московського патріархату внесли зміни у свій Статут, щоб відмежувати УПЦ від РПЦ. Попри це, релігієзнавча експертиза Держслужби з питань свободи совісті засвідчила: УПЦ є структурним підрозділом Російської православної церкви.
  • Експертна група, яка проводила релігієзнавчу експертизу Статуту про управління Української Православної Церкви на наявність церковно-канонічного зв’язку з Московським патріархатом (Російською Православною Церквою), дійшла висновків, що прийняття нової редакції Статуту про управління УПЦ від 27.05.2022 та Постанови Собору УПЦ не призвели до розриву церковно-канонічного зв’язку Української Православної Церкви із Російською Православною Церквою, йдеться на сайті Держетнополітики.
  • Статус УПЦ як структурного підрозділу РПЦ, що користується певними правами самостійності, але не утворює автокефальну Церкву, залишається незмінним. УПЦ відносно РПЦ має церковно-канонічний зв’язок частини із цілим. Відносини УПЦ з РПЦ не є відносинами однієї самостійної (автокефальної) церкви з іншою самостійною автокефальною церквою.

Читати також

УПЦ МП позбавили права користування землями у Чернівецькій громаді: що це змінить

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Топ дня
Вибір редакції
На початок