Настоятель храму УПЦ прокоментував рішення депутатів про скасування оренди

Настоятель храму УПЦ прокоментував рішення депутатів про скасування оренди

Настоятель храму УПЦ прокоментував рішення депутатів про скасування оренди
. Фото: Марія Ігнатюк/Суспільне Чернівці

Настоятель храму на території корпусу Центральної міської лікарні в Чернівцях вважає розірвання договору про оренду з релігійною громадою неправильним рішенням. Каже, що храм будували за гроші парафіян і до кінця воєнного стану оренду не можна було припиняти.

Про це у коментарі Суспільному повідомив священник храму на честь святого великомученика Пантелеймона Чернівецько-Буковинської єпархії Георгій Аронець.

"Цей храм будували силами прихожани та ченців. Майно належить людям, які приходять сюди молитися. Щодня проводимо богослужіння за наших воїнів. По можливості допомагаємо хворим та бідним", – каже Аронець.

Священник був на сесії міськради, однак не зміг висловити свою позицію з трибуни. Рішення про розірвання договору оренди одноголосно підтримали 28 депутатів – його не обговорювали.

"Ми прийшли на сесію, щоб почули нашу думку, що це неправильно. Раніше заступник міського голови Маховіков надіслав нам документ, що у період воєнного стану та впродовж чотирьох місяців після його завершення, договір не можуть розірвати. На жаль, депутати нас не почули. Ми хотіли донести, що ми теж частина суспільства – любимо й поважаємо нашу Буковину", – розповідає настоятель.

За його словами, наразі очікують витяг з голосування – хочуть дізнатися, що саме ухвалили депутати. Опісля планують діяти в межах законодавства.

"Будемо стукати у двері, стукати в серця. Надіюся, що все буде добре – нас почують та дадуть далі можливість молитися в храмі, який ми збудували. Ми зараз всі в одному човні й повинні йти до діалогу".

Приміщення церкви на вулиці Головній, 100 є комунальною власністю громади міста Чернівці. Релігійна громада орендує її вісім років – у місяць сплачують за оренду 2 800 тисячі гривень.

Згідно з документами, приміщення вважається культовою спорудою — капличкою. На Facebook-сторінці Чернівецько-Буковинської єпархії УПЦ будівлю називають храмом, там проводять літургії.

На сесії припинили дію договору оренди, який уклали в серпні 2021 року між управлінням комунальної власності та релігійною організацією до 31 липня 2022 року.

Оренду припинили, бо за висновком релігієзнавчої експертизи Статут про управління Української Православної Церкви має церковно-канонічний зв`язок з Московським патріархатом.

Що відомо

  • У реєстрі релігійних організацій та офіційних документах Українська православна церква не має приставки "Московський патріархат". Назву УПЦ (МП) ще можна побачити у звіті Державної служби України з питань етнополітики та свободи совісті за 2021 рік. Навесні 2022 року УПЦ Московського патріархату внесли зміни у свій Статут, щоб відмежувати УПЦ від РПЦ. Попри це, релігієзнавча експертиза Держслужби з питань свободи совісті засвідчила: УПЦ є структурним підрозділом Російської православної церкви.
  • Експертна група, яка проводила релігієзнавчу експертизу Статуту про управління Української Православної Церкви на наявність церковно-канонічного зв’язку з Московським патріархатом (Російською Православною Церквою), дійшла висновків, що прийняття нової редакції Статуту про управління УПЦ від 27.05.2022 та Постанови Собору УПЦ не призвели до розриву церковно-канонічного зв’язку Української Православної Церкви із Російською Православною Церквою, йдеться на сайті Держетнополітики.
  • Статус УПЦ як структурного підрозділу РПЦ, що користується певними правами самостійності, але не утворює автокефальну Церкву, залишається незмінним. УПЦ відносно РПЦ має церковно-канонічний зв’язок частини із цілим. Відносини УПЦ з РПЦ не є відносинами однієї самостійної (автокефальної) церкви з іншою самостійною автокефальною церквою.

Читати також

УПЦ МП позбавили права користування землями у Чернівецькій громаді: що це змінить

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

На початок