Буковина отримала 400 доз вакцини проти віспи мавп: кого щепитимуть

Буковина отримала 400 доз вакцини проти віспи мавп: кого щепитимуть

Буковина отримала 400 доз вакцини проти віспи мавп: кого щепитимуть
. Фото ілюстративне. Джерело: Суспільне Чернівці

Чернівецька область отримала 400 доз вакцини проти віспи мавп. Нею планують щеплювати медиків, які працюють з інфекційними хворобами, а також пацієнтів, які мають ВІЛ/СНІД.

Про це у коментарі Суспільному розповіла заступниця директора обласного департаменту охорони здоров'я Марія Поліщук.

За її словами, вакцина призначена для щеплення людей, які мають високий ризик захворіти на інфекційну хворобу. Першочергово це п'ять закладів області, які у разі спалаху інфекції першими прийматимуть пацієнтів. Йдеться про обласну дитячу та дорослу лікарні, а також районні лікарні у Сторожинці, Сокирянах та Кіцмані.

"Вони мають інфекційні відділення. В середньому з кожної лікарні вакцинуємо по 20 людей. Вакцину вводять двічі з проміжком у чотири тижні", – каже Поліщук.

Окрім цих лікарень, планують щепити працівників центру контролю та профілактики хвороб, медиків центру СНІДу та туберкульозного диспансеру. З залишку вакцин планують також щепити частину пацієнтів центру – орієнтовно до 30 людей.

"Медики центру СНІДу контактують з хворими, які мають низький імунітет та вразливі для віспи мавп. Але адміністрація центру має визначити, яких пацієнтів можна вакцинувати, бо це "жива" вакцина і її не усім можна вводити".

За словами Поліщук, якщо охочих вакцинуватися з цих категорій буде більше, зможуть запросити вакцини з резерву Центру громадського здоров'я.

В Україні реєстрували захворювання на віспу мавп, у Чернівцях таких випадків не було.

Що відомо

  • Віспа мавп – віспоподібне захворювання. Передається через будь-який тісний фізичний контакт із висипом на тілі інфікованої людини, через кашель або чхання, торкання одягу, постільної білизни, рушників, якими користувався хворий на віспу мавп.

Читати також

"Можемо протестувати сотні зразків". У Чернівцях зможуть виявляти мавпячу віспу

У Чернівецькій області лікарні передали наркозно-дихальний апарат для проведення операцій

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected].

На початок