До другого етапу сертифікації пройшло 18 вчителів з Чернівецької області

До другого етапу сертифікації пройшло 18 вчителів з Чернівецької області

До другого етапу сертифікації пройшло 18 вчителів з Чернівецької області
. Світлина ілюстративна. Фото: Суспільне Чернівці

До другого етапу сертифікації пройшло 18 вчителів початкових класів з Буковини. Цього року зареєструватись на сертифікацію могли 39 педагогів. Сертифікація є добровільною, вчителі, які пройдуть її, зможуть отримати надбавку до зарплати у 20%.

Про це Суспільному повідомила організаційна координаторка сертифікації управління Державної служби якості освіти в області Тетяна Шоліна.

На першому етапі вчителі проходили незалежне тестування, схоже до ЗНО. Другий етап самооцінювання. З 6 квітня в учасників буде 5 днів, щоб заповнити анкету.

"Вчителі мають самі себе оцінити. Те, що вони напишуть в анкеті не буде оцінюватись", – каже Шоліна.

На третьому етапі, який почнеться 17 квітня, експерти вивчатимуть досвід вчителя: дивитимуться уроки та проводитимуть співбесіди.

Результати сертифікації стануть відомі у червні. Якщо вчитель пройде її, зможе отримати підвищення до заробітної плати та підвищення кваліфікації на одну категорію. Також вчителі зможуть долучитись до процедури оцінювання своїх колег.

"У нас є багато вчителів, які пройшли сертифікацію у попередніх роках, і тепер вони працюють експертами. Дивляться уроки вчителів та оцінюють їх, відповідно до стандартів", – розповідає Шоліна.

Що відомо

  • Цього року сертифікація складається з двох частин. У першій беруть участь вчителі початкових класів.
  • Друга частина почнеться у вересні. Сертифікацію зможуть пройти вчителі української мови й літератури та математики, які працюють у 5-6 класах, за програмою НУШ.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected].

На початок