Бронювання працівників: які нові правила діють для підприємств в Чернівецькій області

Бронювання працівників: які нові правила діють для підприємств в Чернівецькій області

Бронювання працівників: які нові правила діють для підприємств в Чернівецькій області
. Фото ілюстративне. Джерело: Суспільне Чернівці

У Чернівецькій області від березня діє новий порядок бронювання військовозобов'язаних працівників. Тепер з підприємства мають подати документи в ОВА, звідти їх надішлють на погодження в Генштаб і Мінекономіки. Якщо важливість компанії підтвердять, зможуть забронювати половину військовозобов'язаних. В ОВА уже погодили п'ять фірм.

Про це у коментарі Суспільному повідомила заступниця начальника ОВА Альона Атаманюк.

Які підприємства можуть бронювати працівників

Аби отримати бронювання, компанії мають відповідати трьом критеріям:

1) відсутність заборгованості по ЄСВ,

2) середній розмір зарплати за останній квартал перевищує середній розмір заробітної плати, який був у четвертому кварталі 2021 року — понад 12 200 гривень,

3) важливість підприємства за територіальним принципом. Цей критерій ОВА визначає за десятьма пунктами. Зокрема:

 • місце реєстрації та роботи — Чернівецька область,
 • сума сплачених податків: для Чернівців — понад мільйон гривень податків, з інших громад — 300 тисяч,
 • чи входить підприємство до 100 найбільших платників податків до бюджетів усіх рівнів Чернівецької області (державний і місцеві бюджети) за підсумками останніх чотирьох кварталів (за виключенням підприємств, установ, організацій бюджетної сфери).
 • чи входить підприємство до трійки найбільших платників податків до місцевого бюджету територіальної громади за останні чотири квартали (за виключенням підприємств, установ, організацій бюджетної сфери).
 • мають мати мінімум десять працівників, за яких сплачують податки,
 • фірми з зовнішньоекономічною діяльністю мають мати довідку з банку за останні чотири квартали, з обсягом надходжень в іноземній валюті не менше 100 тисяч доларів,
 • агропідприємства мають обробляти понад 80 гектарів землі (зернові та рослинництво), або 10 гектарів, на яких вирощують плодово-овочеві, або 50 гектарів — для фруктів.
 • лист-обґрунтування від громади або ОВА щодо критичної необхідності продукції чи послуг, що виробляє чи надає підприємство для громади чи області, де працює,
 • державні та комунальні підприємства, що постачають газ, електрику та воду, збирають, обробляють чи видаляють відходи та інші види, передбачені секціями D та E. Або які працюють із першочерговим забезпеченням потреб вразливих категорій населення (які надають послуги не менше ніж 100 людям).
 • установи, що мають основний вид діяльності у сферах: освіти (секція Р, розділ 85), інформації та телекомунікацій (секція J), сільського господарства (секція А), переробної промисловості (секція С), охорони здоров’я та надання соціальної допомоги (секція Q), мистецтва, спорту, розваги та відпочинку (секція R), державне управління й оборона; обов’язкове соціальне страхування (секція О, розділ 84, група 84.1, клас 84.12 регулювання у сферах охорони здоров'я, освіти, культури та інших соціальних сферах, крім обов’язкового соціального страхування).

Щоб бути важливим підприємством для області, компанія повинна відповідати хоча б чотирьом.

Які компанії у Чернівецькій області забронювали працівників

21 березня в ОВА затвердили п'ять фірм, які після погодження зможуть забронювати робітників. Це "Меблі Токабо", Чернівецька філія ТОВ "Се Борднетце-Україна", Чернівецький хімзавод, ТОВ "Рома" та "Лангейт". Це перші компанії, які подали документи. Будуть розглядати документи й від інших підприємств. Зараз на розгляді п'ять підприємств. Наразі всі компанії, які подали документи, зареєстровані в Чернівцях.

Скільки триває розгляд і діє бронювання

Коли компанія надішле повний пакет документів, в ОВА виносять питання на голосування.

"Це не ранжування за рейтингом. Після того, як інші компанії нададуть всі документи, ми також розглянемо їх", — сказала Атаманюк.

За словами Атаманюк, в Генштабі та Мінекономіки документи розглядатимуть приблизно місяць. Якщо компанії отримають погодження, вони можуть подавати в ОВА перелік працівників, яких хочуть забронювати. Далі цей перелік буде в центрі комплектування. Також документи про бронювання матимуть працівники.

За її словами, бронювання для працівників діятиме пів року. Далі документи потрібно подавати знову, сказала Атаманюк.

Які документи подавати

За словами Атаманюк, кожен критерій підприємства мають підтвердити документально — мають бути довідки від податкової та банків.

В ОВА потрібно надіслати:

 • витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань;
 • довідка про обсяг сплачених податків підприємством, установою, організацією до місцевого бюджету територіальної громади Чернівецької області (надається підприємству, установі, організації за запитом до податкових органів);
 • копія поданого об’єднаного звіту з ЄСВ, ПДФО та ВЗ за останній звітній квартал (податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків-фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску) з відмітками (штампами) контролюючого органу, який отримав об’єднаний звіт з ЄСВ, ПДФО та ВЗ;
 • довідка з відповідного обслуговуючого банку про обсяг надходжень підприємства, установи, організації в іноземній валюті за останні чотири квартали;
 • копія податкової декларації платника податку за попередній податковий (звітній) рік з відмітками (штампами) контролюючого органу, який отримав податкову декларацію.

Разом з копіями документів організація має подати інформацію про податкову звітність за останній квартал, що підтверджується:

 • копією податкової декларації з відмітками (штампами) контролюючого органу, який отримав податкову декларацію, із зазначенням дати її отримання або
 • квитанцією про прийняття податкової декларації у разі її подання засобами електронного зв’язку або
 • квитанцією контролюючого органу, на який покладено функції щодо результатів перевірки та прийняття пакета звітних документів платників податків, або
 • поштовим повідомленням з відміткою про вручення контролюючому органу у разі надсилання податкової декларації поштою.

Читайте також

У Чернівецькій області на підтримку ЗСУ за два місяці витратили майже 90 млн грн

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected].

На початок