Які дороги відремонтують і чому просідає бруківка: інтерв'ю з керівником департаменту інфраструктури Чернівців

Які дороги відремонтують і чому просідає бруківка: інтерв'ю з керівником департаменту інфраструктури Чернівців

Які дороги відремонтують і чому просідає бруківка: інтерв'ю з керівником департаменту інфраструктури Чернівців
На фото — Ігор Ніколенко. Фото: Суспільне Чернівці

Ігор Ніколенко з середини лютого є директором департаменту інфраструктури та благоустрою міськради Чернівців. До цього він очолював Чернівцітеплокомуненерго. На посаді Ніколенко замінив Григорія Прохоренка, який став його заступником.

Міський голова Роман Клічук прокоментував, що Ніколенко показав себе найкраще серед керівників комунальних підприємств, відтак тепер очолив один з найбільших департаментів. Як Ніколенко оцінює свою роботу в теплокомуненерго та що має зробити на посаді керівника департаменту — читайте в інтерв'ю Суспільне Чернівці.

Про призначення і роботу в теплокомуненерго

— Які ваші завдання на посаді керівника департаменту?

— Я маю досвід роботи в комунальній сфері, зокрема з комунальними підприємствами. Першочергове завдання — підсилити департамент у напрямку контролю виконання комунальними підприємствами своїх зобов’язань. Термінів нема, але робота та завдання є щодня, постійно.

Фактично я працюю по всіх напрямках, в тому числі для покращення роботи у комунальній сфері. Основне — це постійна робота зі споживачами та жителями міста.

— Ви керували Чернівцітеплокомуненерго. Роман Клічук на пресконференції говорив, що з усіх керівників ви показали себе найкраще. Як саме ви покращили роботу комунального підприємства?

— Першочергове завдання — це зменшення витрат на електрику, газ та інші енергоносії, а також автоматизація робочих процесів. Своєю чергою, це призводить до зменшення витрат на заробітні плати. Це були першочергові завдання для кожного комунального підприємства.

Далі є поточні завдання, виконання яких загалом впливає на економічний стан підприємства. Але основна проблема усіх комунальних підприємств – це економічно необґрунтований тариф, тому показувати значні результати при такому тарифі майже неможливо. Єдина можливість — це використання сучасного обладнання і підходів до виробництва теплової енергії.

— Ви обговорювали, що не так було в роботі попереднього керівника департаменту, який нині є вашим заступником, щоб не повторювати цих помилок?

— Загалом про проблеми в роботі попереднього керівника я не можу сказати, чи вони значні чи ні. Я поступово ще входжу в курс справ. Є певні проблеми, тому що, знаєте, не помиляється той, хто не працює. По факту, відверто кажучи, департамент на нормальному рівні.

Про ремонт доріг, вибір підрядників та гарантійні роботи

— Дороги у Чернівцях не завжди ремонтують ті підрядники, які пропонують найнижчу ціну. Наприклад, вулицю Богуна ремонтує ФОП Глиняний, який запропонував одну з найвищих цін. Тодішній керівник департаменту говорив, що зважає не лише на ціну, але і на досвід підрядника.

Ми проаналізували тендери на Prozorro цього підприємця, він до серпня минулого року не робив ремонти, які перевищують три мільйони гривень. А тут, власне, тендер на майже 45 мільйонів гривень. Ви будете зважати на якість і досвід чи все ж на ціну, яку пропонує підрядник?

— Коли формується технічне завдання для закупівлі, то зазначаються певні вимоги до учасників. Ключова позиція – підрядник має мати певний досвід і засвідчити, що він виконував аналогічні роботи. Тому при визначенні переможця нижча ціна – це головне. Але є й інші вимоги, які передбачені у технічному завданні. Це для того, щоб не було такої ситуації, коли учасник, який надає найнижчу ціну, перемагає у тендері, а потім буде збільшувати вартість якимось додатковими роботами.

Якщо у підрядника нема досвіду, а його називають переможцем, він починає роботи, але фактично виконати і завершити їх не може. Тут опиратись потрібно не лише на ціну, хоч це і ключове, але є й інші вимоги, які мають виконувати підрядники.

Досвід є обов’язковим. Тому що цікавить завершення об'єкта, щоб підрядник, який виконує роботи, зробив це вчасно і відповідно до вимог тендерного завдання.

— Щонайменше на трьох вулицях підрядники робили гарантійний ремонт — перекладали бруківку. Як надалі будете працювати над відбором підрядників, щоб таке не повторювалося?

— Там, де підрядники перекладали бруківку, то тут основне не те, що зробили роботу неякісно. При укладанні бруківки підрядники виконували всі необхідні технологічні процеси. Але коли по бруківці проїжджають авто різної ваги, місця, де є зсув ґрунту, просідають.

Тут не йдеться про неякісний ремонт. Можуть бути підземні водяні та земляні рухи, які впливають на дорогу. Ключове — це транспорт, який може проїжджати, і саме в найслабших місцях можуть відбуватись ці зсуви. Де є каналізаційний колодязь, комунальники зробили перекладку, але є нижні рівні, там може підмивати ґрунт, і йде просідання. Тому виконуються такі роботи. Ключове, що гарантійні роботи передбачені договором. Якщо з часом виникають такі ситуації після ремонту, то підрядники безкоштовно виконують перекладання бруківки, як у цьому випадку.

Також, згідно з цими угодами, якби у нас були питання до якості виконання робіт, то підрядники взагалі не отримали б оплату.
інтерв'ю ніколенко
Заміна бруківки на вулиці Кафедральній. Фото: Telegram / Чернівецька міська рада

— Уже почали ремонтувати ділянки вулиць Щербанюка та Кармелюка. Що буде з бруківкою, яку знімають на Щербанюка і яку замінять на асфальт?

— Бруківку, яку знімуть, передадуть на зберігання в МіськШЕП. Якщо буде необхідність відновити бруківку на інших ділянках, то там будемо її використовувати.

— Коли буде ремонт вулиці Головної, там залишиться бруківка?

— На сьогодні розглядаємо можливість виготовлення проєктної документації. Питання про збереження бруківки загалом чи щоб залишити лише на певній ділянці, зараз доопрацьовується. Можливо, визначимо межі, де буде бруківка, а на інших частинах може бути асфальт.

— Якщо говорити загалом про ремонт цієї вулиці, ви будете її робити окремими ділянками?

— Так, тому що все залежить від бюджету. Якби було відповідне фінансування, можна було б ремонтувати всю вулицю в цілому. Але з огляду на протяжність вулиці, фактично реалізувати її навіть за один рік було б складно.

— Скільки орієнтовно коштуватиме ремонт Головної?

— Визначити вартість ремонту можна лише після розробки проєктно-кошторисної документації. Тому поки ціну ремонту я назвати не можу.

— Ремонти яких вулиць очікувати найближчим часом? На які дороги вже є гроші?

— На капітальний ремонт передбачили приблизно 150 мільйонів. Вже почали роботи на Кармелюка і Щербанюка. Так само плануємо відремонтувати вулицю Комарова, доробити Рівненську і Хотинську. В пріоритеті ці проблемні вулиці.

інтерв'ю ніколенко
Частина вулиці Кармелюка, на якій почали ремонт. Підрядник знімає верхній шар асфальту, далі має замінити водопровідні та газові мережі. Фото: Суспільне Чернівці
Читайте також: Куди звернутись в Чернівцях щодо ремонту міжбудинкового проїзду

— Торік Чернівці отримали грант на модернізацію водоканалу. Чи можна очікувати на ремонт водогону вже цього літа?

— У цьому напрямку, в першу чергу, водоканал буде працювати з консультантом, далі буде розробка проєктно-кошторисної документації, оголошення закупівель за міжнародними стандартами й підписання контракту з потенційним підрядником. Ці всі роботи в процесі.

Чи будуть вони безпосередньо влітку? Для цього водоканал працює, щоб почати оновлення якомога швидше. Але є певні причини, які не завжди залежать від водоканалу. Є вимоги міжнародного законодавства, які водоканал має дотримуватись. Фактично водоканал працює, щоб чернівчани були з водопостачанням.

— У понеділок презентували проєкт, який переміг в конкурсі на реконструкцію Центральної площі. Також зараз розробляють проєкт на реконструкцію Театральної площі. Через скільки років у Чернівцях можуть бути дві оновлені площі?

— Ключове — це має бути після перемоги. Тому що бюджет міста, на жаль, у воєнний час не зможе дозволити собі виконання таких робіт. Реалізація цього проєкту, як мінімум, може зайняти до двох років. Тому першочергово треба, щоб були гроші. Про це ми можемо розпочати говорити лише по завершенню війни. Вартість робіт буде відома після розробки кошторисної документації.

Що відомо

  • Ігор Ніколенко був керівником Чернівцітеплокомуненерго з квітня 2021 року. До цього він працював у Вінницяводоканалі та Вінницяміськтеплоенерго, а також був керівником компанії "Нафтогаз Тепло".

Читайте також

"Вже два місяці не можу відчинити вікна". У Чернівцях поблизу аеропорту ремонтують каналізацію — коли завершать

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected].

На початок