Через несплату за оренду земель громади Буковини недоотримали 3,5 мільйона гривень

Через несплату за оренду земель громади Буковини недоотримали 3,5 мільйона гривень

Через несплату за оренду земель громади Буковини недоотримали 3,5 мільйона гривень
Світлина ілюстративна. Фото: УНІАН

Громади Чернівецької області недоотримали 3,5 мільйони гривень, бо понад 20 орендарів не сплачували за оренду ділянок. Це виявили під час перевірки договорів про оренду та продаж земель, які уклали у 2019-2022 роках.

Про це у коментарі Суспільному повідомив начальник обласного управління Західного офісу Держаудитслужби Павло Перепічка.

Порушення виявили під час аудиту управління агропромислового розвитку. Найбільше порушень з договорами оренди було в колишньому Кіцманському, Заставнівському та Кельменецькому районах.

Також аудитори встановили, що дві земельні ділянки використовували після завершення договорів оренди або без укладання таких документів. Через це до бюджетів не сплатили понад 370 тисяч гривень. Ще у двох випадках ділянки продавали за 400 тисяч гривень без торгів орендарям, які не мали майна на цих землях, розповів Перепічка.

Окрім цього, під час аудиту виявили, що Чернівецька ОДА у 2021 році надала покупцю ділянки дозвіл на замовлення експертної оцінки. Водночас таку оцінку мала замовляти ОДА — покупець та експерт не мали контактувати, бо це збільшує корупційні ризики, каже Перепічка.

"В одному з випадків через дозвіл покупцю на виготовлення грошової оцінки, ціна ділянки зменшилася на 1,7 млн грн. Щоправда, у серпні 2022 це розпорядження скасували й договір купівлі-продажу не виконали", — сказав Перепічка.

За словами першої заступниці начальника ОВА Альони Атаманюк, цю угоду мають розірвати — покупець погодився, з тим, що її уклали з порушеннями. Інші договори про продаж чи оренду землі, де виявили порушення, також планують розривати або вимагати відшкодування грошей, які недоотримали бюджети.

Аудит провели через звернення Чернівецької ОВА. За словами Атаманюк, зараз в ОВА триває аудит в управлінні капітального будівництва, також планують перевірки в інших підрозділах ОВА. Перевірки проводить і внутрішня служба аудиту адміністрації.

У Держаудитслужбі матеріали перевірок передали правоохоронцям — вони мають оцінити, чи є там кримінальні порушення.

Що відомо

  • Раніше про аудит в управлінні агропромислового розвитку та управлінні капітального будівництва повідомляв у інтерв'ю Суспільному начальник ОВА Запаранюк.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

На початок