У Чернівцях ексдиректора перинатального центру оштрафували через конфлікт інтересів — він підвищив оклад своєму сину

У Чернівцях ексдиректора перинатального центру оштрафували через конфлікт інтересів — він підвищив оклад своєму сину

У Чернівцях ексдиректора перинатального центру оштрафували через конфлікт інтересів — він підвищив оклад своєму сину
Дмитро Манчуленко. Дмитро Манчуленко. Джерело: ТВА

У Чернівцях ексдиректора обласного перинатального центру Дмитра Манчуленка оштрафували через конфлікт інтересів — він підписав документи про підвищення окладу своєму синові, який з грудня 2020 року був завідувачем пологового відділення.

Про це йдеться на сайті обласної прокуратури.

Манчуленко підписав три укази про підвищення окладу синові на 40% — у січні, лютому та березні 2021 року.

Згідно з даними судового реєстру, через неповідомлення про конфлікт інтересів Манчуленка оштрафували на понад вісім тисяч гривень та зобов'язали сплатити майже 500 гривень судового збору.

Спершу Манчуленко не визнавав своєї вини, а його адвокатка повідомляла суду, що він повідомляв голову облради, а також підписав указ про передачу повноважень щодо розгляду заяв, винесення та підписання наказів медичному директору Василю Ринжуку.

У рішенні суду йдеться, що Манчуленко не повідомив голову облради чи директора департаменту охорони здоров'я ОВА, які є його прямими керівниками, про конфлікт інтересів.

У листопаді 2022 року голова облради Олексій Бойко оприлюднив документи, що Манчуленко видає накази в перинатальному як гендиректор. 30 листопада видав два накази: про підвищення заробітної плати своєму сину на 40% та про врегулювання потенційного конфлікту інтересів.

Що відомо

  • У листопаді 2022 року Манчуленка відсторонили від посади гендиректора перинатального центру до рішення суду. Манчуленка судять за підозрою у передачі 12 тисяч доларів хабаря.
  • Судова справа щодо Манчуленка триває. Обов'язки гендиректора перинатального центру виконує Владислав Гошовський.
  • 6 квітня 2021 року Дмитра Манчуленка затримали під час передачі 12 тисяч доларів. Ймовірно, він передавав ці гроші посадовцю облради, аби з ним продовжили трудовий договір.
  • У 2017 році міський голова Олексій Каспрук звільнив Дмитра Манчуленка з посади головного лікаря пологового будинку №1. Він аргументував звільнення неналежним виконанням обов'язків. Тоді Манчуленко поновився через суд.
  • У 2018 році чернівчани написали петицію, в якій просили звільнити Манчуленка. Тоді ж на сесію міськради прийшли працівники пологового. Вони заявили про тиск на них з боку головного лікаря. Манчуленко це заперечив.
  • У 2018 році секретар міськради Василь Продан ініціював проти Манчуленка службове розслідування.
  • У липні 2019 року Олексій Каспрук вдруге звільнив Манчуленка з посади. Аргументував рішення тим, що установа змінила свій статус на некомерційне комунальне підприємство, а тому керівника мають призначити за конкурсом.
  • У лютому 2020 суд задовольнив позов Манчуленка щодо поновлення на посаді. Міську раду зобов’язали виплатити йому компенсацію за вимушені прогули. Міська рада виконала рішення, втім подала апеляцію.
  • 6 квітня пологовий перейменували на Чернівецький обласний перинатальний центр. Депутати міської ради проголосували за вихід зі складу засновників медзакладу. Органом управління стала обласна рада.
На початок