Розробники перенесли у віртуальну реальність фрагмент з книги про Чернівці минулого століття

Розробники перенесли у віртуальну реальність фрагмент з книги про Чернівці минулого століття

Розробники перенесли у віртуальну реальність фрагмент з книги про Чернівці минулого століття
Розробники Володимир Шиба та Антон Благій переглядають віртуальну сцену. Суспільне Чернівці

Розробники перенесли у віртуальну реальність фрагмент з художньої книги про Чернівці минулого століття. Одягнувши шолом, глядач може побачити сцену з книги та пройтися перехрестям вулиць Вокзальної, Хмельницького та Сагайдачного.

За три місяці розробники організації "Лабораторія культури" змоделювали сцену з книги чернівецького письменника Максима Дупешка "Історія, варта цілого яблуневого саду". У віртуальній сцені показали момент знайомства головних героїв книги, яке відбулося через те, що трамвай зійшов з рейок.

Разом із письменником сцену доповнили й іншими персонажами. Глядач може почути їхні діалоги, підійшовши до моделей персонажів.

"Ми хотіли показати мультикультурність Чернівців ХХ століття, а тоді на вулицях розмовляли щонайменше чотирма мовами українською, румунською, їдишем та німецькою", — каже розробник Антон Благій.

У сцені лунають оригінальні звуки. Усе — від голосів персонажів до фонової мелодії, яка лунає з грамофона, записав один з розробників Володимир Шиба.

Персонажі у сцені існують насправді — це реальні люди, яких відсканували за технологією фотограмметрії. Для цього робили приблизно 300 фотографій нерухомої людини з різних ракурсів у освітленому приміщенні, а спеціальна програма на основі штучного інтелекту опрацьовувала ці фото та перетворювала їх у 3D-моделі.

Різні ролі у сцені виконують екскурсоводка Аполлінарія Маковська, культурна блогерка Анастасія Свідерська, також розробники, а водієм трамвая є сам автор книги Максим Дупешко.

"З трамвая вийшли незадоволені пасажири, можна почути їхні репліки, вони підколюють водія трамвая. Так ми вирішили декілька сенсів підкласти у створення моделей", — розповідає Антон Благій.

Над проєктом працювала команда з трьох розробників. Вони вивчали старі світлини міста, а також проводили час на перехресті, аби зрозуміти масштаби та розташування будівель.

"Віртуальний шолом реально занурює. І як би ти не розвертав голову, ми завжди бачимо зображення, щоразу це буде неповторне враження. Також ми можемо за допомогою контролерів, які передають тактильні відчуття. взяти предмети в руку і дослідити їх", — каже Антон Благій.

Розробники перенесли у віртуальну реальність фрагмент з книги про Чернівці минулого століття
Фрагмент з віртуальної сцени, де на балконі стоїть головна героїня Дора зі своєю матір'ю.

Зробити це все можна безплатно через шолом віртуальної реальності у бібліотеці імені Івасюка, що на вулиці Кобилянської, 47. Також там можна взяти книгу "Історія, варта цілого яблуневого саду" для читання.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

На початок