"Чому світло не вимикають в сусіда". Як відбуваються екстрені відключення у Чернівецькій області — пояснення обленерго

"Чому світло не вимикають в сусіда". Як відбуваються екстрені відключення у Чернівецькій області — пояснення обленерго

"Чому світло не вимикають в сусіда". Як відбуваються екстрені відключення у Чернівецькій області — пояснення обленерго
. Фото: Instagram/didrux

У Чернівецькій області знеструмлено до 60% абонентів станом на 17 листопада. В регіоні застосовують екстрені відключення, але робити це за графіком — неможливо. Це пов'язано з тим, що в обленерго мають відреагувати на вимогу Укренерго про вимкнення споживачів впродовж 15 хвилин.

Про це Суспільному повідомили в пресслужбі Чернівціобленерго.

Станом на 17 листопада через обстріли зруйновані до 40 українських енергооб’єктів, для їх відновлення потрібно кілька місяців. Оскільки температура повітря поступово знижується і збільшується споживання електроенергії, зростає навантаження на мережі. Тому у Чернівецькій області та багатьох інших регіонах Укренерго запроваджує погодинні відключення разом з аварійними, іншими словами – екстрені.

Чому неможливо застосовувати екстрені відключення за графіком?

Споживачів відключають за сформованими групами, як і раніше. Але гарантувати дотримання конкретного погодинного графіку відключень наразі не можуть, оскільки диспетчери Укренерго в режимі реального часу реагують на роботу енергосистеми.

Якщо у конкретному регіоні виникає дисбаланс, Укренерго віддає команду обленерго застосувати конкретні обсяги потужностей. Обленерго має до 15 хвилин, щоб відключити одну-дві чи більше груп споживачів, щоб знизити потрібні обсяги споживання.

"За таких умов неможливо передбачити, які саме групи і як довго будуть відключені, тобто запланувати графіки відключень і їх дотриматися фізично неможливо", — пояснюють в обленерго.

"Чому відключили електроенергію у мене, а в сусіда є світло?"

Це залежить від того, від яких ліній живляться оселі (приміщення). Електромережа побудована так, що два сусідні будинки можуть живитися від різних ліній. Відповідно вони потрапляють у різний час на відключення або одна з них взагалі не потрапляє під відключення, бо на цій лінії живиться об’єкт критичної інфраструктури: лікарня, пожежна служба, водоканал, тепломережа, сервера зв’язку, органи правопорядку, ДСНС та інші об’єкти, які забезпечують життєдіяльність регіону.

Крім того, світло може бути і там, де магазини, ресторани, житлові комплекси або приватні особи мають особисті генератори, які забезпечують автономну подачу електроенергії.

"Понад половина абонентів області знеструмлені, можливо, так буде і в наступні кілька днів. Тому усі групи споживачів доводиться відключати надовго і кілька разів на добу. Всі маємо розуміти, що зима буде складна. Зробіть запаси води, теплого одягу, альтернативних джерел енергії. Довіряйте енергетикам. Ми продовжуємо працювати, щоб якомога швидше відновити усі електромережі", — кажуть в обленерго.

Читайте також

Чи подаватимуть воду та тепло у Чернівцях при знеструмленні — пояснення

Що відомо

  • 15 листопада по Україні російські військові випустили близько ста ракет, найбільше влучань зафіксували в центрі та на півночі країни. Це найбільш масований обстріл енергосистеми з початку війни, заявив міністр енергетики Галущенко. Є влучання в цивільні об'єкти, по всій країні працювала ППО.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected].

На початок