"Не у всіх дітей вдома є інтернет". Як у гірському селі на Буковині школярі вчаться за електронними підручниками

"Не у всіх дітей вдома є інтернет". Як у гірському селі на Буковині школярі вчаться за електронними підручниками

"Не у всіх дітей вдома є інтернет". Як у гірському селі на Буковині школярі вчаться за електронними підручниками
. Учень школи в селі Самакова. Фото: Суспільне Буковина

Для дітей, які навчаються в п'ятому класі, цьогоріч не надрукували підручники за програмою Нової української школи. Гроші, які раніше заклали на це в бюджеті, передали на потреби армії. Відтак в Міністерстві освіти радять використовувати електронні книги на уроках.

У гірському селі Самакова Чернівецької області не у всіх дітей вдома є інтернет, також трапляються перебої з електропостачанням й діти вчаться без гаджетів. Суспільне розповідає, як учні навчаються без друкованих книг.

У школі є безпровідний інтернет, однак іноді в селі вимикають електрику. Тоді діти вчаться за старими підручниками. П'ятикласниця Софія Косенко цього року навчання розпочне без паперових підручників. Зі слів школярки, легше вчитись за друкованими книгами.

"Мала бути німецька мова по новій книжці, нам роздали стару По ній звичайно легко, але у нас в електронних підручниках інша тема, а в цій така", — каже Софія.

Буковинські п'ятикласники не мають друкованих підручників — як школярі навчаються за новою програмою НУШ
Друковані книги. Фото: Суспільне Чернівці

Також старими друкованими підручниками вдома користуються діти, які не мають інтернету.

Буковинські п'ятикласники не мають друкованих підручників — як школярі навчаються за новою програмою НУШ
Фото: Суспільне Чернівці

Напередодні навчального року вчителі, які мали викладати у п'ятому класі, проходили курси, як працювати за програмою нової української школи. На заняттях окрім підручників мали користуватися додатковими зошитами, однак ані підручників, ані інших додаткових матеріалів школа не отримала.

"Матеріального забезпечення взагалі немає для НУШ. Шукаємо, проплачуємо, роздруковуємо. Також я замовила робочі зошити, які нам підходять. Усе узгодили з батьками, вони готові їх купувати ", — говорить вчителька української мови.

На уроках вчителі користуються своїми ноутбуками, також приносять з дому проектори. Комп'ютерною технікою забезпечена лише початкова школа. Торік громада отримала одинадцять ноутбуків на чотири школи в громаді. Завідувачка сектору освіти Конятинської громади Андріана Добродійчук говорить, що цього недостатньо.

"Нещодавно ми написали звернення у міністерство, щоб звернули увагу на гірські школи. Проблематика гірських шкіл ніколи не прирівняється до проблематики міських шкіл. Це наповнюваність класів, забезпечення матеріально-технічною базою, технічним обладнанням", — говорить Добродійчук.

Буковинські п'ятикласники не мають друкованих підручників — як школярі навчаються за новою програмою НУШ
Школа у гірському селі Самакова. Фото: Суспільне Чернівці

Цьогоріч в області до п'ятого класу пішло майже 11 тисяч школярів. Для учнів, які не мають змоги вдома користуватися електронними підручниками, вчителі мають індивідуально приділяти більше уваги, говорить начальниця департаменту освіти ОВА Оксана Сакрієр.

"Кожен вчитель чітко розуміє, який контингент його класу. Хто має гаджети, хто не має. Той формат, що ми вийшли в змішану систему, надає можливість консультації безпосередньо з педагогом", — говорить Сакрієр.

За її словами, понад шість тисяч вчителів пройшли підвищення кваліфікації в межах Нової української школи.

"Ми країна в період війни. Міносвіти і науки працюють над можливістю надрукувати підручники. Першими надрукують книги з математики, української мови та історії України. Сподіваємось, що в жовтні-листопаді вони будуть", — каже Сакрієр.

Що відомо

  • Підручники для п'ятикласників не надрукували, бо виділені раніше гроші передали на потреби армії. Про це у загальнонаціональному марафоні повідомив міністр освіти та науки Сергій Шкарлет. За його словами, міністерство веде перемовини з Радою Європи та дитячим фондом ЮНІСЕФ щодо фінансування друку книг. Наразі домовились про друк підручників з математики і української мови загальним накладом понад 1 мільйон 300 тисяч примірників.
  • Нова українська школа – це реформа, розроблена Міністерством освіти і науки України. Перший клас у межах НУШ набрали у 2018-му році. Це проєкт, який передбачає формування у школярів критичного мислення та вміння застосовувати знання у повсякденному житті.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected].

На початок