У Чернівцях щодня лунатиме запис "Червоної рути" у виконанні Івасюка

У Чернівцях щодня лунатиме запис "Червоної рути" у виконанні Івасюка

У Чернівцях щодня лунатиме запис "Червоної рути" у виконанні Івасюка
. Facebook/Чернівецький обласний меморіальний музей Володимира Івасюка

На Театральній площі у Чернівцях щодня гратиме після "Червона рута" у виконанні її автора Володимира Івасюка. Запис вмикатимуть о 18:00 до 1 жовтня. Таку акцію запровадили на честь 52 річниці першого публічного виконання пісні.

13 вересня 1970 року "Червона рута" заграла в етері програми "Камертон доброго настрою". Пісню на Театральній площі у Чернівцях заспівав її автор Володимир Івасюк разом зі співачкою Оленою Кузнєцовою.

"Червону руту" Володимир Івасюк написав на третьому курсі медичного інституту. Першою її прочитала одногрупниця Івасюка Марія Марчук-Соколовська. "Всі студенти багато вчились, а Володимиру не вистачало 24 годин на добу, аби писати пісень", – каже вона.

Фонограму записали на чернівецькому державному телебаченні вночі, коли на студії нікого не було – боялися, що вона не сподобається керівництву. Після виходу в ефір звукорежисер Василь Стріхович отримав догану, про це писала в газеті "День" журналістка Параска Нечаєва.

У 1971-му "Червона рута" стала однією з переможниць "Пісні року". Згодом її переспівали у Польщі, Румунії та Чехословаччині.

Читайте також

У Києві перейменували проспект Героїв Сталінграду на честь буковинця Володимира Івасюка

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected].

На початок