У Чернівцях вийшли на пікет до котловану на Шептицького: вимагають припинити будівництво

У Чернівцях вийшли на пікет до котловану на Шептицького: вимагають припинити будівництво

У Чернівцях вийшли на пікет до котловану на Шептицького: вимагають припинити будівництво
. Фото: Суспільне Чернівці

Декілька чернівчан вийшли на пікет проти будівництва на вулиці Шептицького, 7. Серед них — жителі будинків поруч. Вони стоять біля котловану й вимагають у міської ради та Міністерства культури заборонити зведення двох двоповерхівок.

Про це передає кореспондентка Суспільного.

Акцію організувала депутатка міської ради Тетяна Шепелько. Вона говорить, що забудовник не має дозволів на будівництво від Міністерства культури, а ділянка розташована в історичному ареалі міста. Раніше на місці котловану був дитячий майданчик, яким користувалися учні трьох міських шкіл. Зараз на місці хочуть звести дві двоповерхівки й дитячий майданчик на 0,05 гектара менший, аніж був.

Видачу містобудівних умов оскаржували у судах, один з судів місцеві жителі виграли. Однак 30 червня 2022 року замовник отримав дозвіл на початок будівельних робіт в апеляційному суді. Водночас у липні цього року прокуратура розпочала розслідування щодо можливого зловживання службовим становищем посадовцями міської ради, які погодили та уклали із забудовником додатковий договір, що суперечить інтересам територіальної громади.

У серпні комісія управління культури ОВА обстежила ділянку й надала висновок, що забудовник не має дозволу від Мінкульту, який потрібен для будівництва в Центральному історичному ареалі Чернівців.

Деякі мешканці будинків поруч переймаються, що будівництво пошкодить їхні домівки, частина з яких — аварійні.

"Ми й у суди зверталися, і до виконкому. Просили, щоб звернули увагу, що тут шкільний майданчик, люди проживають у будинках без фундаментів, будівництво може їх пошкодити", — говорить мешканка Світлана Осадчук.

У Чернівцях вийшли на пікет до котловану на Шептицького: вимагають припинити будівництво
Фото: Суспільне Чернівці

На акцію прийшов представник бюро, яке проєктувало проєкт будівництва, Олександр Іванов-Толпінцев. Він не надав дозволу від Мінкульту, однак показав дозволи на початок будівництва від міської ради, рішення судів та документ від Держгеокадастру, у якому йдеться, що документації зі встановленими межами історичного ареалу Чернівців немає.

"Всі роботи проводяться згідно з будівельними державними нормами, укріплюються сусідні будинки. Буде дитячий майданчик менших розмірів, з якісним гумовим покриттям", — говорить Іванов-Толпінцев.

За проєктом, який оприлюднили на стенді біля будівництва, забудовник має звести два будинки на 41 квартиру загальною площею понад шість тисяч квадратних метрів.

Раніше на сесії депутати вирішили звернутися до Мінкульту з роз’ясненням, чи є дозвіл на початок будівельних робіт, а також заборонити Мінкульту вести будівництво у разі відсутності дозволу.

У Чернівцях вийшли на пікет до котловану на Шептицького: вимагають припинити будівництво
Котлован на Шептицького. Фото: Суспільне Чернівці

Що відомо

  • У 2007 році виконавчий комітет ухвалив рішення здати в оренду ділянку на Шептицького, 7, де розташовувався майданчик для занять спортом учнів трьох навчальних закладів. Спершу в проєкт забудовника передбачалась реконструкція існуючої споруди проєктно-кошторисного бюро.
  • Згодом інвестору вдалось розширити земельну ділянку до 15 сотих, на проєкті забудови з’явилось вже два об`єкти: це колишня триповерхова будівля проєктно-кошторисного бюро побуту, а також будівля у сім поверхів з підземним паркінгом на території колишнього майданчика.
  • Мешканці навколишніх будинків зверталися за допомогою до правозахисників, писали петицію та у 2019 році зверталися до Міністра освіти й науки України.

На початок