У Чернівцях із фасаду драмтеатру хочуть зняти бюст Пушкіна: що для цього потрібно

У Чернівцях із фасаду драмтеатру хочуть зняти бюст Пушкіна: що для цього потрібно

У Чернівцях із фасаду драмтеатру хочуть зняти бюст Пушкіна: що для цього потрібно
. Суспільне Чернівці

Із фасаду Чернівецького драмтеатру пропонують зняти бюст російського поета Олександра Пушкіна та замінити його на погруддя буковинського письменника Юрія Федьковича.

Таку пропозицію до обласної ради та військової адміністрації подало товариство Українського народного дому. Про це Суспільному сказав голова організації Володимир Старик.

За його словами, запропонували такі зміни, бо Пушкін пов'язаний з культурою російської імперії та не має відношення до Чернівців і Буковини загалом.

"Пушкін — прихильник царського колоніалізму. Він писав, що слов'янські народи мають злитися в "російське море". Натомість Федькович називав це "програмою поневолення слов'ян", — каже Старик.

Голова товариства говорить, Федькович важливий як постать, бо створив передумови для національного відродження в краї. Також він відомий як драматург.

Із фасаду Чернівецького драмтеатру хочуть зняти бюст російського поета: що для цього потрібно
Фасад драмтеатру в Чернівцях. Суспільне Чернівці

Щоб зняти погруддя, потрібно провести обговорення, на яких громада міста схвалить таке рішення. Слухання може ініціювати громадська організація, представники театру чи органів місцевого самоврядування. Про це Суспільному сказала начальниця обласного управління культури Тетяна Шарагова.

Приміщення є пам'яткою національного значення і перебуває в історичній частині міста, тому дозволити замінити погруддя має міністерство культури. Для цього треба зробити проєктно-кошторисну документацію та надіслати на затвердження.

За словами Шарагової, платити за кошторис може обласна рада як власник майна або меценати. Скільки це вартуватиме, ще не вивчали.

Заступник голови обласної ради Михайло Павлюк повідомив Суспільному, якщо буде ініціатива від театру, "обласна рада надасть погодження і підтримку".

Читайте також

У Чернівцях демонтували танк, який встановлений як пам'ятник визволення міста від нацистської армії

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected].

На початок