На Буковині чоловіки-переселенці мають стати на військовий облік впродовж 48 годин. Що відомо

На Буковині чоловіки-переселенці мають стати на військовий облік впродовж 48 годин. Що відомо

На Буковині чоловіки-переселенці мають стати на військовий облік впродовж 48 годин. Що відомо
. Люди, які приїхали до Чернівців евакуаційним потягом. Джерело: Суспільне Буковина

У Чернівецькій області чоловіки-переселенці зобов'язані стати на військовий облік не пізніше 48 годин. Для цього мають з’явитися у найближчий центр комплектування. Військовозобов’язаних переселенців, які не стають на облік, вже притягують до відповідальності.

Про це повідомили на Facebook-сторінці обласного центру комплектування.

На військовий облік мають стати військовозобов'язані чоловіки з інших регіонів, віком від 18 до 60 років. Прийти у центр комплектування повинні не пізніше 48 годин — це передбачено у рішенні ради оборони Чернівецької області та наказі начальника обласної військової адміністрації.

За словами речниці обласного центру комплектування Тетяни Попович, покарання вирішують індивідуально з урахуванням обставин. Зокрема, за ухиляння від військового обліку передбачена адміністративна в Кодексі України про адміністративну відповідальність передбачене покарання у вигляді штрафу до 8500 грн за статтею 210-1. відповідальність, також ухилення від мобілізації може призвести до кримінальної у Кримінальному кодексі за статтями 335, 336 передбачено покарання у вигляді позбавлення волі до п'яти років.відповідальності.

Надалі центр комплектування планує отримувати інформацію про чоловіків-переселенців від голів громад, керівників підприємств, організацій тощо. Всім заборонено надавати тимчасове проживання чоловікам з інших регіонів без їх постановки на військовий облік впродовж 48 годин після прибуття.

Раніше Попович пояснювала, що не всіх чоловіків, які стають на військовий облік, призивають на військову службу. Беруть до уваги їх стан здоров'я, сімейні обставини та інше.

Що відомо

  • Станом на 11 квітня в області прихистили понад 76 тисяч людей з інших регіонів, з них — майже 25 тисяч дітей.

Читайте нас у Telegram: головні новини Буковини

Станьте частиною Суспільне Буковина: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected].

На початок