Румунсько-український кордон за час війни перетнули 47 тисяч людей. З них 30 тисяч — українці. Представники румунської влади зустрічають людей на митниці.
Про це повідомив голова Сучавської повітової ради Георге Флутур на брифінгу в Чернівцях.
За його словами, люди забезпечені житлом та їжею. Також організовують трансфер до місць, де мають поселити.
Голова Сучавської повітової ради говорить, що отримали рекомендацію створити школи для українських дітей. Це зроблять для того, щоб діти навчались та почувались комфортно. До цього залучать вчителів, які знають українську.
"Українцям у Румунії безпечно. Хочу передати людям в Україні, що їхні родини у безпеці", ― сказав Флутор.
За його словами, в Сучаві є 50 хворих серед вимушених переселенців. У деяких діагностовано онкологію. Відтак зараз співпрацюють з урядом, аби надавати медичну допомогу.
Що відомо
- На пункті пропуску "Порубне", що на українсько-румунському кордоні, черга з 340 авто. Також 20 людей хочуть перетнути піший кордон. Це дані станом на 6:00 2 березня.
- 24 лютого через вторгнення Росії в Україну до жителів області звернулись голова ОДА Осачук та мер Чернівців Клічук. Вони закликали зберігати спокій.
- В області створили "гарячу лінію" для чернівчан, які готові прийняти сім'ї з інших областей. 25 лютого в області запрацював цілодобовий гуманітарний штаб, де збирають речі для людей з інших регіонів.
- Чернівецька міськрада оприлюднила список тимчасових укриттів. Також сховища можна знайти на онлайн-карті.
- Голова ОДА закликав усіх людей, які здатні тримати зброю, вступити до тероборони. До військкоматів приходять люди, які не чекали офіційного виклику.
- У Чернівцях про тривогу можна почути в етері радіо та телебачення, на інформаційних табло. Зібрали можливі джерела сигналу тривоги на випадок, якщо на вулицях не чутно сирен.
- У Чернівецьку область приїхали понад одинадцять тисяч людей з інших регіонів України. Серед них понад 1 800 — це діти. Для розміщення їм пропонують заклади освіти та соцзахисту.
Читайте нас у Telegram: головні новини Буковини