У Чернівцях не вистачає працівників на комунальних підприємствах. У центрі зайнятості є приблизно 50 вакансій – водіїв тролейбусів, слюсарів, електромонтерів. Розповідаємо, в яких умовах працюють комунальники.
Робочий день водіїв тролейбусного управління розпочинається о 5:00 ранку. Більшість водіїв — люди старшого віку.
Борис Бойчук працює водієм у тролейбусному управлінні 31 рік. Каже, що весь час їздив на машинах, які часто ламаються. Нещодавно управління закупило кілька нових тролейбусів — це полегшило роботу.
"Старі тролейбуси ще з тих радянських часів, їм по 30-32 роки", — каже Борис Бойчук.
За свою роботу водій отримує 15 тисяч гривень. Інколи доводиться виконувати роботу і слюсаря.
"Як показували по телебаченню, що водійка з салону вогнем розігрівала двигун. Це всі так робили й будуть робити зимою. За технікою безпеки не можна так, треба з двору. Взагалі, якщо замерзло — треба почекати, слюсар приїде і все зробить. Але буває, що в тебе повний салон людей і холодно, а слюсар десь в другій точці", — каже Борис Бойчук.
Читайте також: У Чернівцях водійка відігрівала тролейбус факелом. В управлінні прокоментували інцидент
Через нестачу машин тролейбуси часто переповненні, каже кондукторка Світлана Юхта.
"Люди зляться. Звичайно, хотілося б, щоб було більше тролейбусів, щоб люди могли їхати комфортно, не тиснутися. Вони заслуговують їздити в новому транспорті. Хочеться, щоб людина вийшла і сказала "дякую", — каже Світлана Юхта.
На іншому комунальному підприємстві — Чернівціводоканалі — робочий день починається о 9:00 зі зборів. Там обговорюють, на яких вулицях мають проводити ремонт мереж.
"Зараз здебільшого в місті каналізація нікудишня. Уже в такому стані, що кожен день у нас завал. Буває, що і вночі працюємо. А що робити?", — каже слюсар Чернівціводоканалу Андрій Овачук.
"Ми беремо обід з собою, бо не знаємо, як буде. Є прориви на дорозі, де транспорт курсує і вдень неможливо щось робити. Починаємо там працювати ввечері, буває, робимо до ранку", — каже Андрій Овачук.
Працівників у Чернівціводоканалі не вистачає, тому інколи доводиться працювати понаднормово, каже Андрій Овачук. За свою роботу він отримує 10 тисяч гривень.
За понаднормову роботу виплачують премії. Однак це не стимулює залишатися людей на посаді, каже начальник дільниці каналізаційних мереж Василь Солонар. Відтак вакансії є постійно.
"Раніше на рахунках за воду, за каналізацію на зворотній стороні писали вакансії та зарплату. Були часи, коли у відділі було 27 слюсарів, зараз 17, а роботи не меншає. Здебільшого не вистачає "робочих рук", — каже Василь Солонар.
Впродовж року центр зайнятості працевлаштував приблизно 300 працівників, яких потребували комунальні підприємства міста. Нині шукають понад двадцятьох працівників для водоканалу, приблизно десять для тролейбусного управління, ще кількох для Міськсвітла. Про це Суспільному сказала заступниця директору обласного центру зайнятості Ольга Багрій.
Читайте також
Що найчастіше гублять у чернівецьких тролейбусах та як повернути свої речі
Для Чернівецького тролейбусного управління закупили п'ять нових автобусів