У Чернівцях пункт допомоги з генерування ковід-сертифікатів обробив приблизно 1300 звернень за місяць. Про це сказав заступник голови облдержадміністрації Роман Скигар. Суспільне зібрало питання, з якими звертались чернівчани щодо "Дії" та ковід-сертифікатів.
У сертифікаті вказана не та вакцина, якою імунізували
Це означає, що медик вніс неправильні дані про щеплення. Для того, аби це виправити, потрібно звернутись до пункту щеплення. Якщо проти COVID-19 імунізував сімейний лікар в амбулаторії – до лікаря. Про це Суспільному повідомив керівник напрямку електронних послуг Мінцифри Мстислав Банік.
Після щеплення застосунок "Дія" не генерує сертифікат
Інформація в "Дії" має з'явитись після того, як медик внесе дані до Helsi, каже Банік. Втім з цим можуть бути затримки. У такому випадку потрібно звернутись до місця, де вакцинувались, щоб перевірити персональні дані.
Якщо щепилися в пункті масової вакцинації, у пам’ятці про щеплення є прізвище та місце роботи лікаря, який вносив у систему ваші дані — зверніться туди. Візьміть із собою паспорт та ідентифікаційний код.
Які сертифікати можна згенерувати у "Дії" та скільки вони діють?
У застосунку можна згенерувати такі сертифікати:
- "жовтий" сертифікат — це документ, що підтверджує, що ви зробили одну дозу вакцини. Діє в "жовтій" зоні впродовж 120 днів;
- "зелений" сертифікат — це документ про повний курс вакцинації. Діє в "червоній" зоні впродовж року;
- міжнародний ковід-сертифікат — це документ, який діє в Україні та закордоном. Кожна країна самостійно встановлює правила в'їзду та термін дії сертифікату, тому перш ніж поїхати за кордон, потрібно перевірити умови в'їзду на сайті tripadvisor.mfa.gov.ua
- сертифікат про одужання — це документ діє в "червоній" зоні 105 днів з моменту встановлення діагнозу лікарем. Сертифікат доступний у застосунку Дія на 15-й день з моменту, як лікар внесе діагноз COVID-19 та правильні дані в медичний реєстр. Без фіксації в реєстрі сертифікат не підтягнеться;
- сертифікат на підставі ПЛР-тесту з негативним ПЛР-тестом — це документ, що діє в червоній зоні 72 години. Аби отримати сертифікат у Дії на підставі ПЛР, треба зробити ПЛР в одній з лабораторій, які входять до переліку:
- дитячий "жовтий" COVID-сертифікат — це документ з однією дозою діє 30 днів у жовтій зоні, "зелений" — впродовж року.
Куди звернутись, якщо самостійно не виходить згенерувати сертифікат?
Якщо сертифікат не генерується, у Чернівцях діє пункт, де волонтери допомагають отримати сертифікат. Пункт розташований в Юності Буковини на вулиці Героїв Майдану, 5. Працює щодня з 12:00 до 17:00. Щоб згенерувати сертифікат у пункті підтримки, потрібно мати з собою смартфон або паспорт та ідентифікаційний код.
Що буде після закінчення терміну дії сертифіката з вакцинації?
Під час перевірки QR-коду з'являтиметься сповіщення, що сертифікат недійсний. Наразі керівник МОЗ повідомляє, що у "Дії" можна буде поновити сертифікат про вакцинацію.
Чи можна зберегти PDF сертифіката на телефон?
Аби завантажити PDF сертифіката у застосунку Дія треба натиснути на свій міжнародний ковід-сертифікат і в меню вибрати «Завантажити сертифікат (PDF)».
PDF-сертифікат можна завантажити на телефон або надіслати в месенджер.
Маю високий рівень антитіл до COVID-19. Можу отримати сертифікат про одужання?
Рівень антитіл не дає підстав вважати вас хворим чи таким, що одужав. Тож отримати ковід-сертифікат про одужання на підставі лише результату тесту на антитіла до коронавірусної інфекції не можна.
Зник сертифікат із застосунку після виходу з нього або видалення. Що робити?
Якщо розлогінитись із застосунку, то система видалить сертифікати, щоб убезпечити ваші персональні та медичні дані. Тому під час кожної авторизації "Дія" запитує дані в реєстрах. А це означає, що кожного разу потрібно надавати згоду на передачу даних.
З якими питаннями можна звернутись у пункт-допомоги?
- дізнатись про види СOVID-сертифікатів та шляхи їх отримання,
- проконсультуватись та разом з волонтером подати заявку на отримання СOVID-сертифіката на порталі та в застосунку "Дія".
- дізнатись, куди звернутись і які дані перевірити, щоб сертифікат згенерувався, якщо проблема на боці лікаря (сімейного або того, який проводив щеплення),
- дізнатись помилку генерування сертифіката,
- дізнатись, що робити, щоб продовжити термін дії сертифіката з пів року до 365 днів,
- якщо не вдається увійти на портал,
- отримати кваліфікований електронний підпис (КЕП) для входу на портал.
Пункт розташований у Юності Буковини на вулиці Героїв Майдану, 5. Він працює щодня з 12:00 до 17:00.
Що відомо
- Подібні пункти підтримки Мінцифра відкриває у всіх областях. Загалом в Україні таких пунктів майже 900.
Читайте також
60 тисяч дзвінків. Студенти-медики телефонують буковинцям й запрошують на щеплення від ковіду