У Чернівцях до команди з генерування ковід-сертифікатів звернулось 1300 людей. Про що запитують

У Чернівцях до команди з генерування ковід-сертифікатів звернулось 1300 людей. Про що запитують

У Чернівцях до команди з генерування ковід-сертифікатів звернулось 1300 людей. Про що запитують
. Суспільне Буковина

У Чернівцях пункт допомоги з генерування ковід-сертифікатів обробив приблизно 1300 звернень за місяць. Про це сказав заступник голови облдержадміністрації Роман Скигар. Суспільне зібрало питання, з якими звертались чернівчани щодо "Дії" та ковід-сертифікатів.

У сертифікаті вказана не та вакцина, якою імунізували

Це означає, що медик вніс неправильні дані про щеплення. Для того, аби це виправити, потрібно звернутись до пункту щеплення. Якщо проти COVID-19 імунізував сімейний лікар в амбулаторії – до лікаря. Про це Суспільному повідомив керівник напрямку електронних послуг Мінцифри Мстислав Банік.

Після щеплення застосунок "Дія" не генерує сертифікат

Інформація в "Дії" має з'явитись після того, як медик внесе дані до Helsi, каже Банік. Втім з цим можуть бути затримки. У такому випадку потрібно звернутись до місця, де вакцинувались, щоб перевірити персональні дані.

Якщо щепилися в пункті масової вакцинації, у пам’ятці про щеплення є прізвище та місце роботи лікаря, який вносив у систему ваші дані — зверніться туди. Візьміть із собою паспорт та ідентифікаційний код.

Які сертифікати можна згенерувати у "Дії" та скільки вони діють?

У застосунку можна згенерувати такі сертифікати:

 • "жовтий" сертифікат — це документ, що підтверджує, що ви зробили одну дозу вакцини. Діє в "жовтій" зоні впродовж 120 днів;
 • "зелений" сертифікат — це документ про повний курс вакцинації. Діє в "червоній" зоні впродовж року;
 • міжнародний ковід-сертифікат — це документ, який діє в Україні та закордоном. Кожна країна самостійно встановлює правила в'їзду та термін дії сертифікату, тому перш ніж поїхати за кордон, потрібно перевірити умови в'їзду на сайті tripadvisor.mfa.gov.ua
 • сертифікат про одужання — це документ діє в "червоній" зоні 105 днів з моменту встановлення діагнозу лікарем. Сертифікат доступний у застосунку Дія на 15-й день з моменту, як лікар внесе діагноз COVID-19 та правильні дані в медичний реєстр. Без фіксації в реєстрі сертифікат не підтягнеться;
 • сертифікат на підставі ПЛР-тесту з негативним ПЛР-тестом — це документ, що діє в червоній зоні 72 години. Аби отримати сертифікат у Дії на підставі ПЛР, треба зробити ПЛР в одній з лабораторій, які входять до переліку:
У Дії можна отримати сертифікат на підставі ПЛР-тесту з таких лабораторій. Джерело: covid19.diia.gov.ua
У Дії можна отримати сертифікат на підставі ПЛР-тесту з таких лабораторій. Джерело: covid19.diia.gov.ua. covid19.diia.gov.ua
 • дитячий "жовтий" COVID-сертифікат — це документ з однією дозою діє 30 днів у жовтій зоні, "зелений" — впродовж року.

Куди звернутись, якщо самостійно не виходить згенерувати сертифікат?

Якщо сертифікат не генерується, у Чернівцях діє пункт, де волонтери допомагають отримати сертифікат. Пункт розташований в Юності Буковини на вулиці Героїв Майдану, 5. Працює щодня з 12:00 до 17:00. Щоб згенерувати сертифікат у пункті підтримки, потрібно мати з собою смартфон або паспорт та ідентифікаційний код.

Що буде після закінчення терміну дії сертифіката з вакцинації?

Під час перевірки QR-коду з'являтиметься сповіщення, що сертифікат недійсний. Наразі керівник МОЗ повідомляє, що у "Дії" можна буде поновити сертифікат про вакцинацію.

Чи можна зберегти PDF сертифіката на телефон?

Аби завантажити PDF сертифіката у застосунку Дія треба натиснути на свій міжнародний ковід-сертифікат і в меню вибрати «Завантажити сертифікат (PDF)».

PDF-сертифікат можна завантажити на телефон або надіслати в месенджер.

Маю високий рівень антитіл до COVID-19. Можу отримати сертифікат про одужання?

Рівень антитіл не дає підстав вважати вас хворим чи таким, що одужав. Тож отримати ковід-сертифікат про одужання на підставі лише результату тесту на антитіла до коронавірусної інфекції не можна.

Зник сертифікат із застосунку після виходу з нього або видалення. Що робити?

Якщо розлогінитись із застосунку, то система видалить сертифікати, щоб убезпечити ваші персональні та медичні дані. Тому під час кожної авторизації "Дія" запитує дані в реєстрах. А це означає, що кожного разу потрібно надавати згоду на передачу даних.

З якими питаннями можна звернутись у пункт-допомоги?

 • дізнатись про види СOVID-сертифікатів та шляхи їх отримання,
 • проконсультуватись та разом з волонтером подати заявку на отримання СOVID-сертифіката на порталі та в застосунку "Дія".
 • дізнатись, куди звернутись і які дані перевірити, щоб сертифікат згенерувався, якщо проблема на боці лікаря (сімейного або того, який проводив щеплення),
 • дізнатись помилку генерування сертифіката,
 • дізнатись, що робити, щоб продовжити термін дії сертифіката з пів року до 365 днів,
 • якщо не вдається увійти на портал,
 • отримати кваліфікований електронний підпис (КЕП) для входу на портал.

Пункт розташований у Юності Буковини на вулиці Героїв Майдану, 5. Він працює щодня з 12:00 до 17:00.

Що відомо

 • Подібні пункти підтримки Мінцифра відкриває у всіх областях. Загалом в Україні таких пунктів майже 900.

Читайте також

60 тисяч дзвінків. Студенти-медики телефонують буковинцям й запрошують на щеплення від ковіду

На початок