У Чернівцях депутат пропонує припинити співпрацю міськради з "Укрексімбанком"

У Чернівцях депутат пропонує припинити співпрацю міськради з "Укрексімбанком"

У Чернівцях депутат пропонує припинити співпрацю міськради з "Укрексімбанком"
. На фото журналісти "Схем", поліція та охоронці банку. Джерело фотографії Facebook/Natalie Sedletska

Депутат Чернівецької міськради Олексій Каспрук пропонує припинити співпрацю ради з "Укрексімбанком".

Підготовлене рішення про це він оприлюднив на сторінці у Facebook.

Каспрук пропонує припинити співпрацю з "Укрексімбанком" допоки не звільнять керівника правління Євгена Мецгера. Рекомендувати комунальним підприємствам відмовитись від співпраці з банком, а міського голову Романа Клічука закликати звернутись до інших міських голів, аби прийняти таке ж рішення. Також притягнути до відповідальності причетних до нападу на журналістів.

За словами Каспрука, ініціюватимуть прийняття рішення міською радою.

UPD// 6 жовтня о 10:25 стало відомо, що голова правління Укрексімбанку Мецгер написав заяву про складання повноважень, доки триватиме розслідування конфлікту з журналістами «Схем».

Раніше стало відомо, що на знімальну групу програми розслідувань "Схеми" скоїли напад під час інтерв'ю з головою "Укрексімбанку" Євгеном Мецгером у його кабінеті. Під час запису до кабінету увійшла охорона, силою забрала у журналістів техніку із матеріалом і утримувала їх протягом кількох годин.

Журналісти відновили відеозапис інтерв’ю, видалений співробітниками "Укрексімбанку". На записі зафіксований напад на журналіста та оператора програми. У відео Мецгер говорить працівнику банку: "Володю, вируби його, будь ласка, чого він тут ходить?" Натомість працівник каже журналістам, що інтерв'ю було "чистою провокацією".

В Офісі президента засудили дії керівництва банку та закликали до відсторонення Мецгера.

В "Укрексімбанку" заявили, що діяли таким чином, тому що журналіст "поставив низку питань стосовно клієнтів банку". У Наглядовій раді банку висловили занепокоєння "звинуваченнями у перешкоджанні журналістській діяльності".

Що відомо

  • Укрексімбанк — український банк, 100% акцій якого належать державі в особі Кабінету Міністрів України. Заснований Урядом в 1992 році з метою реалізації державної політики у сферах промисловості, зовнішньої торгівлі, економіки та фінансів.
На початок