Понад 20 тисяч гривень боргу податкова нарахувала військовому з Буковини, поки він служив у ЗСУ

Понад 20 тисяч гривень боргу податкова нарахувала військовому з Буковини, поки він служив у ЗСУ

Понад 20 тисяч гривень боргу податкова нарахувала військовому з Буковини, поки він служив у ЗСУ
.

Військовослужбовець Віталій Калінін оскаржує борг у суді.

У 2015 році Віталія Калініна призвали в Збройні сили України, до служби він був приватним підприємцем. Через два роки йому почали надходити листи зі Сторожинецького управління податкової про те, що він має заборгованість. Після мобілізації на Схід Віталій Калінін не платив єдиний соціальний внесок.

«Дружина приносила у податкову довідки про те, що я призваний за мобілізацію, а згодом – що перебуваю в зоні АТО», – каже Віталій Калінін.

У 2018 році він припинив діяльність ФОПа. Каже, так йому порадили у податкові, аби не збільшувався борг. У грудні минулого року заборгованість почали вираховувати із зарплати.

«Виконавча служба відправила лист у військову частину. Відтак, з моєї зарплати вираховують 20% на погашення боргу», – каже Віталій.

У Сторожинецькому управлінні податкової служби Суспільному Буковини не пояснили, чому нарахували військовому борг, поки він був в АТО. Керівник Володимир Петкович сказав звертатись з письмовим запитом –мовляв, нарахували суми згідно із документами, які надав військовий. Ми надіслали інформаційний запит з приводу нарахування боргу Віталію Калініну.

Водночас, юристка ГО “Юридична сотня” Наталія Шумлінська каже – військового мали б звільнити від сплат на період служби в Збройних силах.

«Верховний суд України нещодавно дав постанову від 4 лютого 2020 року, де вказано, що у таких випадках платником ЄСВ є Міністерство оборони в особі командира військової частини, де служить людина, яку мобілізували», – каже вона.

У окружному адміністративному суді Чернівців справу військового почнуть слухати 5 березня.

На початок