Чернівецьке видавництво надрукує книгу художника Ройтбурда з ілюстраціями Жадана

Чернівецьке видавництво надрукує книгу художника Ройтбурда з ілюстраціями Жадана

Чернівецьке видавництво надрукує книгу художника Ройтбурда з ілюстраціями Жадана
.

Чернівецьке видавництво "Meridian Czernowitz" надрукує книгу поезій художника Олександра Ройтбурда. Ілюстрації до неї зробив письменник Сергій Жадан.

Про це Суспільному сказала директорка Міжнародного поетичного фестивалю Meridian Czernowitz Євгенія Лопата.

За її словами, роботу над книгою "Вірші дилетанта" розпочали рік тому. У збірку увійшли вірші, які Олександр Ройтбурд писав впродовж життя. Передмову до неї написав сам автор, а післямову — Сергій Жадан.

Це перша художня книга Ройтбурда, водночас Жадан вперше став автором ілюстрацій. П'ять років тому вийшла поетична збірка Жадана "Тамплієри", ілюстрації до якої малював Ройтбурд.

У передмові автор написав, що його тексти — це особиста еволюція. Ліричний герой віршів — спочатку молодий закоханий декадент, пізніше — людина, яка переживає кризи та підходить до періоду зрілості. Зрештою, герой стає дорослою людиною, яка обдумує себе та своє місце у світі.

Презентувати книгу планували 14 жовтня на 60-річчя Ройтбурда. Збірка вийде всередині вересня.

Що відомо

  • 8 серпня на 59-му році життя помер український художник, директор Одеського художнього музею Олександр Ройтбурд.
  • Олександр Ройтбурд — один із найдорожчих сучасних українських художників, його роботи зберігаються у музеях України та світу. Художник був одним із перших, хто публічно підтримав Євромайдан та став безпосереднім його учасником у Києві та Одесі.
  • З 2017 року Ройтбурд був директором Одеського художнього музею. За цей час йому вдалося реформувати та перетворити музей на один із туристичних центрів міста.

Читайте також

Для музею у Чернівцях створили 3D експонати

Вірші Емінеску на екрані смартфона: у Чернівцях презентували застосунок

На початок