Чернівці куплять в лізинг автобуси за понад 100 мільйонів гривень. Як за це платитимуть

Чернівці куплять в лізинг автобуси за понад 100 мільйонів гривень. Як за це платитимуть

Марафон
Чернівці куплять в лізинг автобуси за понад 100 мільйонів гривень. Як за це платитимуть
. Фото ілюстративне. Джерело: Суспільне Чернівці

Міськрада Чернівців купить комунальні автобуси за понад 103 мільйони гривень. Платити за них планують впродовж трьох років. Угоду укладуть на умовах фінансового лізингу. Суспільне Буковини розпочинає дводенний марафон про якість перевезень у громадському транспорті міста та його стан зараз. У межах марафону пояснюємо, що передбачає фінансовий лізинг.

Що планують купити

Міськрада хоче закупити 40 автобусів. Серед них будуть нові та вживані машини, а також електробуси. Вони мають бути обладнані валідаторами. Також купуватимуть низькопідлогові автобуси, аби ними могли користуватись люди з інвалідністю.

Частину транспорту хочуть купити цьогоріч. За проєктом рішення, його мають доставити не пізніше, аніж за пів року після підписання угоди.

Хто користуватиметься автобусами

Поки не оприлюднили маршрути, які обслуговуватимуть комунальні автобуси. Попередньо планується, що вони курсуватимуть у віддалені мікрорайони міста – Рошу та Садгору. У пріоритеті маршрути, куди технічно не можуть запустити тролейбуси.

Що таке фінансовий лізинг

Це тип угоди, за якою місто отримує у власність транспорт, коли виплатить за нього усі гроші. Для порівняння, якщо місто візьме автобус у кредит – він буде йому належати одразу після оплати першого внеску. За оренду платитиме завжди.

За словами голови громадської організації "Розвиток інфраструктури" Станіслава Гвоздікова, міста часто укладають такі угоди, аби закупити велику кількість транспорту.

"Тоді місто платить менше податку, угоди укладаються швидше, адже менший пакет документів. Також транспорт страхують не за гроші з міського бюджету, це робить лізингодавець", – каже Гвоздіков.

За його словами, відсоток за лізинговою угодою менший, аніж за кредитом.

Скільки платитиме місто

На закупівлю планують витратити понад 103 мільйони гривень. Також місто платитиме відсотки. За словами працівниці департаменту житлово-комунального господарства Ольги Гладишевої, це складатиме приблизно 14 мільйонів гривень. Згідно з правками до проєкту рішення, угоду укладатимуть на не більш ніж 12% річних.

Хто платитиме

За автобуси впродовж трьох років платитимуть з міського бюджету. Планують, що частину грошей оплатить тролейбусне управління з власного прибутку. Поки невідомо, чи вплине це на вартість перевезень у тролейбусах.

Читайте також

У Чернівцях вартість проїзду в маршрутках може зрости до 10 гривень

Що відомо

На початок