“Одразу тягне блювати”. Як живуть поруч з найбільшим сміттєвим полігоном на Буковині

“Одразу тягне блювати”. Як живуть поруч з найбільшим сміттєвим полігоном на Буковині

“Одразу тягне блювати”. Як живуть поруч з найбільшим сміттєвим полігоном на Буковині
. Суспільне Буковина

Сміттєвий полігон поблизу Чернівців займає площу в 47 гектарів. Це у півтора раза більше, аніж увесь Калинівський ринок. Полігон переповнений вдвічі, втім на будівництво нового котловану для сміття лише шукають гроші.

Полігон розташований у селі Чорнівка. За словами місцевої жительки Сільвії Молдаван, він розширювався поступово: спочатку через нього закрили відпочинкову зону біля озера.

Попри відстань у приблизно кілометр, селяни чують від сміттєзвалища неприємний запах, коли теплішає. Від полігону село відділяє ліс та поле.

“Одразу тягне блювати”. Як живут поруч із переповненим чернівецьким сміттєзвалищем
Сусіпльне Буковини

Зі сміття на полігоні накопичується небезпечний фільтрат у вигляді рідини. Його від села розмежували дамбою, втім вона побудована з порушеннями. За словами заступника міського голови Ігоря Крохмаля, щодо зведення дамби правоохоронці розпочали кримінальне провадження.

Небезпечні рідини викачують та вивозять на очисні споруди водоканалу. Щоб автоматизувати процес, в місті оголосили тендер на будівництво насосної станції, за допомогою якої скидатимуть рідини одразу у каналізацію.

Еколог Ярема Тевтуль каже, що рідини, які продукуються з двох полігонів, увібрали у себе небезпечні хімікати. Якщо вони протечуть через дамбу — забруднять землю у селі. Відтак поступово отруюватимуть сільськогосподарську продукцію і тварин.

Якщо сміттєзвалище закриють, понад 70 років земля буде непридатною для вирощування.

Читайте також

П'ять пар підгузок на три роки. Як чернівчани зберігають довкілля. СУСПІЛЬНЕ I ВІДЕОНОВИНИ

На початок