Впродовж шести місяців Неполоківецький хлібзавод мають приватизувати. Він доведений до банкрутства. Неприбуткові державні та комунальні приміщення продають у кожному районі Чернівецької області. Зокрема, раніше приватизували Лужанський спиртзавод. Суспільне дізналося, що про приватизацію думають у Неполоківецькій громаді, та які переваги в приватизації бачить експерт.
Майбутнього власника хлібокомбінату зобов'яжуть впродовж п'яти років зберігати профіль заводу. Там будуть виготовляти хліб та іншу випічку. Також він має зберегти штат працівників.
Чому переживають жителі громади
За словами голови Неполоківецької громади Григорія Храпка, жителі проти приватизації хлібзаводу. "До держави є довіра: люди матимуть роботу, а фермери — куди здати продукцію", — каже він.
І додає, якщо майбутнього власника зобов'яжуть продовжити й розвивати діяльність хлібокомбінату, а також не звільняти працівників, жителі готові переглянути своє ставлення.
Що каже експертка
Наразі у Неполоківецького хлібокомбінату є щонайменше пів мільйона гривень боргів перед державним та місцевим бюджетами. Також завод фігурує боржником у судових провадженнях.
Менеджерка антикорупційної організації Transparency International Ukraine Христина Зелінська каже, що борги заводу свідчать про те, що держава — неефективний управлінець. Водночас новий власник зможе вкладати гроші у розвиток підприємства — створювати нові робочі місця та платити в бюджет податки.
Водночас в бюджеті України немає грошей, аби модернізувати та розвивати застарілі підприємства. Відтак, за словами Зелінської, приватизація допоможе підприємству "вилізти з боргів" та почати розвиватися.
Як продаватимуть
Приватизувати завод планують через відкритий аукціон — переможе той учасник, який запропонує найвищу ціну. Торік Лужанський спиртзавод продали за більш ніж удвічі вищу ціну, аніж стартову.
З переможцем укладуть договір. Якщо він не збереже профіль заводу або ж розпустить штат працівників — з ним в односторонньому порядку розірвуть договір про приватизацію.
Що відомо
- Фонд держмайна передасть на приватизацію сім "проблемних" хлібокомбінатів. Зокрема, продадуть Неполоківецький хлібокомбінат. Його виставлять на аукціон протягом шести місяців.
- За словами голови Фонду Дмитра Сенніченка, у всі сім хлібокомбінатів протягом 2018-2019 років не вкладали грошей, відтак їх довели до банкрутства. Також з їх діяльністю пов'язують крадіжки, розтрати та кримінальні справи.