Чернівецька область під час третьої хвилі коронавірусу — одна з лідерів за кількістю виявлених випадків COVID-19. Навантаження на медиків збільшується, а бригадам швидкої доводиться везти важкохворих пацієнтів у районні лікарні, бо міські — заповнені. Суспільне Буковини провело день з бригадою швидкої та дізналося, як зросло їхнє навантаження.
Раніше на виклики до "ковідних" хворих їздили кілька бригад швидкої. Зараз чергують усі медики. Бригада має 10 хвилин, щоб одягнути захисні костюми, та ще 10, аби доїхати до пацієнта.

Лікарі приїхали на виклик до пацієнтки, яка має направлення на шпиталізацію. Парасковія Бойчук хворіє на коронавірус вже тиждень. Жінка працює у тролейбусному управлінні й розповідає, що від ускладнень через COVID-19 у неї померло четверо колег.
"Вночі прокинулась з температурою і такими болями пекельними. Думала, не доживу до ранку", — розповідає жінка. До приїзду швидкої її стан нормалізувався, втім родичі наполягли на шпиталізації. Вони домовилися про місце в лікарні.

За 12 годин виїзна бригада приймає до десяти таких викликів — госпіталізують до восьми людей.
Читайте також: "Іноді не встигаємо одягнути захисні костюми". Як лікарі у Чернівцях борються за життя пацієнтів
На початку пандемії звільнилися старші працівники швидкої, які були у групі ризику. За словами лікаря Дениса Бевчука, до навантаження лікарі звикли.

За словами Дениса, приблизно 90% його колег вже перехворіли на коронавірус. Найчастіше це траплялось на початку пандемії. Частині працівників доводилося працювати на півтори ставки, бо людей не вистачало.

У кожної бригади є кімнати з ліжками, де вони можуть відпочити після виклику. Втім зараз лікарі зупиняються на станції не довше, аніж на 20 хвилин.
“Перерв немає, так само на обід немає часу. Ми можемо сісти обідати, але якщо бригад немає, ми виїжджаємо”, — розповідає медик Андрій Королюк.

Після шпиталізації однієї пацієнтки, бригада отримала виклик про наступний — важкому хворому потрібне ліжко з киснем. Пацієнта довелося везти у лікарню за 60 кілометрів від міста.
“Поїхали на виклик до "ковідного" хворого з пневмонією. Повезли в Хотин, бо у Чернівцях всі лікарні просто забиті хворими, а йому була потрібна подача кисню. У Герці та Новоселиці також все забито. Ми везли його спочатку в першу міську лікарню, але нам там відмовили, оскільки не було місць”, — розповідає Денис Бевчук.
Цей виклик зайняв у бригади швидкої допомоги чотири години. Вони повернулись на станцію майже о 23:00.

Хворих шпиталізують туди, де є вільні ліжка. За словами медиків, траплялися випадки, коли пацієнтів привозили у лікарню, де вже не було місць. Через це доводилось відвозити їх назад.