Перейти до основного змісту
У селі на Буковині проголосували за перехід з УПЦ до ПЦУ

У селі на Буковині проголосували за перехід з УПЦ до ПЦУ

Доповнено
Збори у селі Банилів-Підгірний
Збори у селі Банилів-Підгірний. Facebook / Роман Грищук

У селі Банилів-Підгірний Чернівецького району проголосували за перехід від УПЦ до ПЦУ. Голосування стосувалося двох храмів, які є в селі. Перехід підтримали 540 людей.

Про це повідомили на Facebook-сторінці Буковинський дзвін ПЦУ.

За інформацією з допису, перехід до ПЦУ підтримали 540 людей, які зареєструвалися на зборах 4 травня.

Про збори не знали, тож результатів не визнають: як коментують священники УПЦ

У селі Банилів-Підгірний є два православні храми УПЦ. Це парафія на честь сходження Святого Духа та парафія на честь Вознесіння Господнього.

Відповідно до інформації з державного реєстру, настоятелем обох храмів є священник Іван Горбуль. Однак у коментарі Суспільному він розповів, що наразі не служить у цьому селі, там інший священник.

Священник УПЦ Ярослав у коментарі Суспільному підтвердив, що є чинним настоятелем у храмі Вознесіння Господнього. Про збори в селі він не знав та участі в них не брав.

У селі на Буковині проголосували за перехід з УПЦ до ПЦУ
Церква у селі Банилів-Підгірний. Facebook / Роман Грищук

Доповнено о 21:04

Настоятель храму Святого Духа отець Андрій у коментарі Суспільному сказав, що вважає такі збори незаконними, оскільки парафіяни його храму участі в них не брали. Також отець Андрій розповів, що наразі в Банилові-Підгірному є по два храми УПЦ і ПЦУ, тож, за його словами, жителі можуть обрати той, який відповідає їхнім переконанням. Водночас ні на збори громади, ні на освячення стели на честь полеглих військових священників УПЦ не запрошували.

"Ми згідні з тим, що нашим захисникам потрібно віддавати честь, само собою, але, на жаль, все відбулося не так, як воно повинно було відбутися, бо представників ПЦУ, запросили, а нас, двох священників УПЦ, ніхто не попередив", — каже отець Андрій.

На думку настоятеля, збори мали відбуватися в храмі, а голосувати мали парафіяни, відповідно до статуту релігійної громади. Тому з результатами голосування не погоджується.

"Це не відповідає християнській моралі. Ми теж завжди молимося за наших захисників. Є і наші прихожани, які воюють. Маємо у храмі багато воїнів. Хоча храм маленький. Є воїни, з якими ми спілкуємось, які приїжджають у відпустку, регулярно йдуть у храм, беруть участь у таїнствах сповіді та причастя", — каже отець Андрій.

Священник каже, що у важливий момент для села, готовий був прийти на таку подію та вшанувати військових.

"Ці слова, які були сьогодні сказані там, на жаль, я бачу це по відео, вони не відповідають дійсності. Не можна говорити, що одні роблять все для перемоги, а інші сидять. У мене друзів дуже багато воює. І друзів-священники відвідують фронт. Ми неодноразово возили гуманітарну допомогу", — розповідає священник.
У селі на Буковині проголосували за перехід з УПЦ до ПЦУ
Церква у селі Банилів-Підгірний. Facebook / Роман Грищук

Які етапи реєстрації релігійної громади

Якщо релігійна громада вирішила змінити канонічну підлеглість, першочергово вона має провести парафіяльні збори. Рішення про зміну підпорядкування оформляють протоколом – у ньому мають бути ініціали та підписи усіх людей, які голосували за перехід.

Згодом громада має офіційно подати до обласного управління культури документи – перелік вказаний на сайті ОВА у розділі "Релігія". Зокрема:

  • статут релігійної громади у чотирьох екземплярах;
  • заяву на ім'я голови обласної адміністрації;
  • протокол зборів парафіян;
  • список щонайменше десяти засновників релігійної громади;
  • документ про право власності чи користування приміщенням або письмова згода власника приміщення про надання адреси за місцеперебуванням релігійної громади, яке вказали у статуті.

Ці документи потрібні, щоб рішення про перехід внесли до єдиного держреєстру. За законом звернення розглядають до трьох місяців.

Повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села команді Суспільне Чернівці — пишіть на пошту редакції новин: [email protected]

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Топ дня
Вибір редакції
На початок