У Чернігові з третьої спроби провели сесію облради. РЕПОРТАЖ

У Чернігові з третьої спроби провели сесію облради. РЕПОРТАЖ

У Чернігові з третьої спроби провели сесію облради. РЕПОРТАЖ
. Суспільне Чернігів

Депутати партії «Опозиційна платформа – За життя» приєдналися до більшості в обласній раді. Разом з «Радикальною» партією, «Рідний дім», «Слуга народу» депутати утворили більшість. Про це на початку сесії оголосив голова фракції від «ОПЗЖ» Ігор Базалінський. Відтак, з третьої спроби в обласній раді зібрали кворум і провели сесію.

12-та година дня. В обласній раді збираються депутати на позачергову сесію. До зали засідань заходять депутати «Рідного дому», Слуги народу», «Радикальної партії» і «ОПЗЖ». Депутати інших фракції залишаються у холі.

«Ми участь у сесії не будемо брати. Перша сесія, на нашу думку, відбулася з грубими порушеннями, тому в обласній раді і відбувається зараз політична криза. Поки не буде розгляду у суді, я думаю що недоречно відвідувати сесії», – пояснив свою позицію голова фракції «Європейська солідарність» Олександр Мисник.
«Не буде приймати і «Батьківщина», «Європейська солідарність» і «Наш край». З приводу сесії я взагалі не розумію, навіщо вона. Головний документ області – це бюджет, а його сьогодні нема. Скоріш за все, це таке рейтингове голосування для того, аби показати меншості, що так звана більшість може працювати», – сказав депутат обласної ради від партії «За майбутнє» Арсен Дідур.

У залі були присутні 4 партії. Зареєструвалися 38 депутатів.

На початку сесії був присутній міський голова Владислав Атрошенко.

Голова фракції від «ОПЗЖ» Ігор Базалінський повідомив про приєднання партії до більшості в обласній раді.

На сесії депутати ухвалили ряд обласних програм. Серед них програма діагностики та лікування Covid-19, пілотний проект з організації територіальної оборони і не тільки. Зокрема, депутати обрали нового очільника управління комунального майна обласної ради. Ним став депутат від «ОПЗЖ» Василь Куліда. Своє призначення він не пов’язує з тим, що фракція увійшла до більшості і допомогла зібрати кворум.

«Ключовим стало те, що на засіданні фракції «ОПЗЖ» ми обговорювали це питання і одноголосно прийшли до висновку, що за бюджет треба голосувати. Сесія має відбутися, бо інакше третя сесія поспіль, яка не відбудеться, це не в інтересах наших виборців», – сказав Василь Куліда.
«Значить «ОПЗЖ» стояло на принципі не захисту регламенту і процедури таємного голосування, а чекали посади. Якщо пан Куліда стає керівиком управління комунального майна, то це мабуть і було основною причиною їх участі в цій сесії», – припустив депутат обласної ради від партії «За майбутнє» Арсен Дідур.

Призначення Василя Куліди депутата від «ОПЗЖ» на посаду керівника управління комунального майна – це була домовленість. Вважає політичний експерт Юрій Паперний.

«Думаю, це одна з домовленостей і ми ще побачимо деякі зміни у комісіях. Можливо, хтось з ОПЗЖ буде очолювати якусь комісію і деякі люди потраплять у керівництво комунальних підприємств. Голова бюджетної комісії і посада голови фонду комунального майна – це насправді реальні важелі впливу на прийняття рішень і підготовку у рішень до засідань», – сказав Юрій Паперний.

Голова обласної ради Олена Дмитренко цю версію спростовує.

«Вони за конструктивну роботу. Не можна ходити поза межами залу, коли твої колеги депутати сидять і приймають рішення. Ми на сьогодні зараховуємо їх до більшості», – сказала Олена Дмитренко.

Так більшість сформована у складі «Рідного дому», «Слуги народу», «Радикальної партії» і «ОПЗЖ».

Про те, чим займатиметься на посаді керівника управління комунального майна Василь Куліда розповів у коментарі Суспільному.

Тривала сесія 2 години, депутати розглянули понад 60 питань.

Нагадаємо, сесію Чернігівської облради двічі не могли розпочати через відсутність кворуму. 23 грудня, позачергова сесія обласної ради не відбулася. В залі зареєструвався 31 депутат, тому сесія не була правомочною. Іще один раз скликати сесію спробували 28 грудня. Тоді в повному складі не прийшли на засідання фракції «Нашого краю», ОПЗЖ, ЄС, «За майбутнє» та «Батьківщини». Для того, щоб зібрати кворуму, не вистачило 1 депутата.

Читайте також:

"Загайний та Савченко залишаються на посадах заступників голови Чернігівської ОДА"

На початок