19 нових громад-партнерок допомагатимуть у відновленні Чернігівщини в рамках національного проєкту "Пліч-о-пліч: згуртовані громади". Про це повідомляє облдержадміністрація. За словами керівниці проєкту Мар'яни Томин, партнерські громади, які розташовані в тилових і центральних частинах України, допомагають громадам-форпостам, що межують з Росією.
Перша хвиля проєкту стартувала у січні цього року. Тоді було визначено сім громад-форпостів. Наразі розпочалась друга хвиля проєкту. Вона передбачає залучення 16 громад Чернігівської області, яким допомагатимуть 19 громад-партнерок.
"Це стосується виключно ремонтних робіт, не капітального будівництва. Те, що потрібно після прильотів, після руйнацій, те, що треба зробити екстренно. Другий напрям – це гуманітарна допомога. Це є допомога медикаментами, продуктами швидкого приготування.Те, що людям дійсно потрібно, коли трапляються таке горе. І третій напрям – це є соціокультурна взаємодія і спортивні активності", — каже Мар'яна Томин.

За її словами, громади у добровільному порядку підписують меморандуми про співпрацю. Одній громаді може допомагати одразу декілька партнерів.

Представники громади-партнерки із Закарпаття приїхали до Михайло-Коцюбинського. Там вони побували у ліцеї, який у березні 2022-го потрапив під обстріл.
"Загинула одна жінка, яка була тут і пішла в одне з приміщень пов'язати шкарпетки. Техпрацівниця, на жаль, загинула. Я хочу сказати, що навіть годинники зупинились, коли було це пряме попадання. Шість класів тут було зруйновано повністю, в тому числі й бібліотека. Це був клас інформатики, клас біології, клас фізики, клас хімії", — каже начальниця відділу освіти селищної ради Лідія Гаєвська.

За її словами, зараз ліцей відбудовують коштами благодійників, проте навчання у закладі продовжується. Селищна голова Ніна Ворох каже, зараз їхній громаді потрібна підтримка партнерів одразу за декількома напрямками.
"З напрямку освіти, з напрямку економічного розвитку, інвестицій і іншої допомоги, яка дозволена законодавством".

Селищний голова Батівської селищної ради Дмитро Тараненко говорить:
"Ми бачимо, що є об'єкти, які потребують відновлення. Ми розуміємо, що, скоріш за все, якщо ми разом будемо їх лобіювати на певних рівнях, на певних міжнародних майданчиках, будемо допомагати залучати не тільки нашу підтримку, а підтримку різних донорів, організацій міжнародних, в тому числі".

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube, WhatsApp, TikTok.