Перейти до основного змісту
50 екопроєктів реалізують на Чернігівщині у 2025 році: як розподілять кошти

50 екопроєктів реалізують на Чернігівщині у 2025 році: як розподілять кошти

Півсотні природоохоронних заходів реалізують у 2025 році на Чернігівщині в рамках програми охорони навколишнього природного середовища області. Зокрема, передбачена утилізація отруйних речовин, ліквідація стихійних сміттєзвалищ, встановлення контейнерних майданчиків для відходів та дослідження стану поверхневих вод річок регіону.

Про це інформує департамент екології та природних ресурсів на сайті Чернігівської обласної військової адміністрації.

Виконання програми здійснюватиметься коштом обласного фонду охорони навколишнього природного середовища на умовах співфінансування з місцевих бюджетів громад. Серед робіт заплановані такі:

  • Вивезення на утилізації майже 36 тонн отруйних речовин з території семи громад – Варвинської, Борзнянської, Линовицької, Макіївської, Мринської, Срібнянської та Сухополов’янської. На ці потреби з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища передбачені майже два мільйони гривень, ще півтора – кошти місцевих бюджетів громад.
  • Крім того, 1,6 мільйона виділені на розробку 30 проєктів землеустрою щодо організації та встановлення меж територій та об’єктів природно-заповідного фонду, розташованих на території 12 громад області. Співфінансування у сумі близько мільйона гривень буде коштом бюджетів місцевого самоврядування.
  • Також 600 тисяч гривень планують спрямувати на розробку "Регіонального плану управління відходами Чернігівської області":

— ліквідація стихійних сміттєзвалищ на території Іванівської громади (90 тисяч з обласного фонду та 9 тисяч з місцевого бюджету);

— встановлення 27 контейнерних майданчиків для збору відходів у Киїнській громаді (1,2 мільйона з обласного фонду і 300 тисяч з місцевого бюджету).

  • На реконструкцію самопливного колектору у селищі Прогрес Кіптівської громади виділені 800 тисяч гривень, ще стільки ж профінансує зі свого бюджету громада.
  • По 100 тисяч гривень спрямують на проведення досліджень стану атмосферного повітря та визначення токсичності поверхневих вод річок Білоус, Десна і Стрижень навколо Чернігова.
  • Для заміни насосного обладнання на каналізаційних мережах та очисних спорудах Городні, Ніжина і Прилук з обласного природоохоронного фонду виділені 420 тисяч гривень.
  • Ще 200 тисяч гривень будуть спрямовані на організацію і проведення просвітницьких заходів екологічного спрямування, в тому числі конкурсів, акцій, флешмобів, круглих столів тощо.
  • Близько трьох мільйонів гривень коштів зарезервовані на випадок виникнення потреби в ліквідації наслідків надзвичайної ситуації природного або техногенного характеру.

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube, WhatsApp, TikTok.

Топ дня
Вибір редакції
На початок